۶ هکتار از شهرک صنعتی سرنجیانه سنندج به شرکت‌های فناور واگذار می‌شود

سنندج - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: ۶ و نیم هکتار از اراضی شهرک صنعتی سرنجیانه سنندج به شرکت‌های فناور واگذار می شود چرا که ظرفیت تولید ثروت در شرکت‌های دانش بنیان بسیار بالاست و دولت از اینگونه سرمایه گذاری‌ها در استان حمایت می‌کند.

بهرام نصراللهی‌زاده روز دوشنبه اظهار داشت: تحقیق و مطالعه برای تبدیل رویدادها به فرصت های اقتصادی ضرورت مهمی است.

وی افزود: طرح ها و برنامه های اشتغالزا در هر حوزه ای که باشد از سوی دولت حمایت می‌شود و برای توسعه اشتغال، ایجاد ناحیه ویژه فناوری برای شرکت‌های دانش بنیان از ضرورت‌های استان است.

وی به نقش پارک علم و فناوری در حمایت از شرکت‌های دانش بینان اشاره و تاکید کرد: شرکت هایی که در حوزه پارک علم و فناوری استان فعال هستند ، شرکت‌های دانش بنیان محسوب می‌شوند که نقش مهم و اثرگذاری خوبی در جهش تولید و توسعه خدمات در استان خواهند داشت و دولت حمایت از جوانان و کارآفرینان این حوزه را وظیفه خود می داند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان اضافه کرد: جوانان و فعالان زیادی در حوزه های دانش بنیان استان فعالیت می کنند و ایجاد ناحیه ویژه فناوری برای شرکت های دانش بنیان از ضرورت های استان است.

نصراللهی‌زاده  بر ضرورت تعامل بین مراکز علمی با شرکت‌های دانش بنیان، گفت: پیوند صنایع دانش بنیان با دانشگاه ها می‌تواند در فرایند توسعه استان بسیار اثرگذار باشد.

وسعت شهرک های صنعتی شماره یک و سه سنندج هر کدام ۶۰ هکتار است و با توجه به وسعت ۲۹۰ هکتاری شهرک شماره چهار این شهر با آغاز بکار واحدهای تولیدی و صنعتی در آن شاهد تحول چشمگیری در اقتصاد مرکز استان خواهیم بود.

وسعت اراضی شهرک های صنعتی در کشور ۱۵۰ هزار هکتار است و کمتر از یک درصد آن در کردستان قرار دارد که برابر با یک هزار و ۳۷۵ هکتار می‌شود.

سرانه زمین صنعتی در کشور ۱۷ مترمربع و در کردستان ۹ مترمربع است که با پروژه‌ها و چشم‌اندازهای تعریف شده از سوی شرکت شهرک‌های صنعتی استان در دهه آینده امکان رسیدن این سرانه به حد کشوری وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =