۲۸ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۵
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84269282
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۱۲۸ نفر در ژاپن به ویروس جهش یافته کرونا مبتلا شدند

تهران - ایرنا - وزارت بهداشت ژاپن اعلام کرد که در یک هفته گذشته ۱۲۸ مورد جدید ابتلا به ویروس جهش یافته «کرونا» در این کشور تائید شده است.

به گزارش ایرنا، وزارت بهداشت ژاپن روز پنجشنبه افزود که تحلیل ژنتیکی مبتلایان نشان می‌دهد که ۱۲۸ نفر در ۱۱ استان به ویروس جهش یافته کرونا که در حال گسترش در بریتانیا، آفریقای جنوبی و برزیل است، مبتلا شده‌اند.

این رقم ۵۱ نفر یا ۶۶ درصد بیشتر از رقم تائید شده در هفته قبل در ژاپن بوده است.

با این رقم جدید، جمع کل مبتلایان به ویروس جهش یافته کرونا در ژاپن به ۳۹۹ مورد رسیده است.

از این تعداد، ۳۷۴ نفر به ویروس جهش یافته گزارش شده در بریتانیا، ۱۷ نفر به نسخه جهش یافته در برزیل و ۸ نفر نیز به کرونا جهش یافته در آفریقای جنوبی مبتلا هستند.

از سوی دیگر با کم شدن فشار ناشی از شیوع ویروس کرونا بر شبکه درمانی، مقام‌های دولت ژاپن مشغول بررسی لغو وضعیت اضطراری هستند که اکنون در توکیو و سه استان مجاور آن برقرار است.

نخست‌وزیر «سوگا یوشیهیده» در این ارتباط ابراز امیدواری کرد که پس از دریافت نظرات کارشناسان و بررسی آمار مربوط از قبیل تعداد مبتلایان جدید و میزان اشغال تخت‌های بیمارستانی، در این مورد تصمیم بگیرد.

آهنگ کاهش تعداد تازه مبتلایان به ویروس کرونا در توکیو، کاناگاوا، سایتاما و چیبا در حال کند شدن است، اما تعداد مقاماتی ژاپنی که معتقدند وضعیت اضطراری باید یکشنبه هفته آینده، روز پایان آن، لغو شود، در حال افزایش است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha