هشدار جامعه اطلاعاتی آمریکا به افزایش تهدید سفیدپوستان نژادپرست

تهران - ایرنا - جامعه اطلاعاتی آمریکا در گزارش جدید خود هشدار داد که تروریست‌های داخلی، گروه‌های شبه نظامی و ناسیونالیست‌های سفیدپوست، تهدیدهای خرابکارانه و افراطی را در کشور افزایش داده‌اند.

به گزارش ایرنا، تارنمای «هیل» نوشت: جامعه اطلاعاتی آمریکا در گزارش دیروز (چهارشنبه) خود که دلیل حمله ۶ ژانویه به کنگره منتشر شد، هشدار داد که ادعای تقلب در انتخابات سراسری اخیر این کشور، شرایط مربوط به همه‌گیری بیماری «کووید-۱۹ » و نظریه‌های توطئه، خشونت افراطی‌گرایان در داخل را در سال جاری میلادی افزایش داده است .

این گزارش که از سوی اداره اطلاعات ملی وزارت امنیت داخلی و وزارت دادگستری آمریکا منتشر شده به دستور «جو بایدن» رئیس جمهوری این کشور به منظور بازنگری گسترده درباره تهدیدهای تروریستی در داخل، تهیه شده است.

این گزارش عنوان کرده است که افرادی که حملات تروریستی را به صورت انفرادی و بدون ارتباطات سازمانی انجام می‌دهند و اصطلاحا به آنها «گرگ تنها» گفته می‌شود و گروه‌های کوچک تندرو، احتمالا بیشتر حملات داخلی را در آمریکا انجام می‌دهند.

در این ارزیابی جامعه اطلاعاتی آمریکا آمده است که این افراد اغلب بدون دستور یک سازمان تندروی خشونت طلب و از طریق اطلاعاتی که از اینترنت بدست می‌آوردند، دست به خشونت می‌زنند و این امر کشف و انحلال چنین عملیاتی را دشوار می‌کند.

گزارش جامعه اطلاعاتی آمریکا به دنبال هشدار دیروز وزیر امنیت داخلی این کشور به اعضای کنگره درباره تهدید گروه‌های کوچک تندرو منتشر شده است.

به نوشته هیل، تیراندازی سه شنبه گذشته به سه سالن ماساژ در «آتلانتا» بار دیگر خطر حملاتی را که توسط افراد به صورت انفرادی انجام می‌شود، یادآوری کرد.

در این حمله ۸ نفر از جمله ۶ زن آسیایی تبار کشته شدند، اما پلیس آمریکا دیروز بیان کرد که انگیزه فرد تیرانداز هنوز معلوم نیست.

ارزیابی جامعه اطلاعاتی آمریکا همچنین نشان داد که تندروهایی که تحت انگیزه‌های نژادی دست به حملات می‌زنند و شبه گروه‌های نظامی، بیشترین تهدید مرگبار را در این کشور نشان می‌دهند و آنهایی که تحت انگیزه‌های نژادی دست به خشونت می‌زنند با احتمال بیشتر مردم عادی را هدف قرار می‌دهند، اما گروه‌های شبه نظامی بیشتر اهدافی را در بین نیروهای دولتی و پلیس دنبال می‌کنند.

این گزارش بیش از هرچیز بر تهدید گروه‌های ناسیونالیست سفیدپوست تاکید دارد و بیان می‌کند که این گروه‌ها بیشترین ارتباط پایدار و فراملی را دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha