۲۵ فرایند انتخابات در قزوین مکانیزه برگزار می شود

قزوین - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی ۲۶ فرایند دارد که ۲۵ مورد آن در قزوین به صورت مکانیزه برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز چهارشنبه در نشست خبری، افزود:انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰ با حضور مشارکتی مردم برگزار می شود و مقدمات لازم برای برگزاری پرشور آن تمهید شده است.
وی با بیان اینکه اقدامات خوبی در زمینه انتخابات صورت گرفته و ستاد استانی و شهرستانی انتخابات فعالیت خود را آغاز کرده اند، افزود:از ۲۶ فرایند انتخابات تنها فرایند آخر که اخذ و شمارش رای است در هر دو انتخابات پیش رو به صورت دستی صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه ۹۵۷ داوطلب شوراها در ۲۸ شهر استان در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی به رقابت می پردازند، افزود: از این تعداد، ۸۶ درصد، مردان و ۱۴ درصد را بانوان تشکیل می دهند.
وی با بیان اینکه ۹۱ درصد داوطلبان لیسانس و بالاتر از آن هستند، اظهار داشت:در قزوین ۳۴۷ نفر، البرز ۲۳۴ نفر، تاکستان ۱۴۷ نفر، بویین زهرا ۱۰۱  نفر، آبیک ۸۳ و آوج ۳۲ نفر داوطلب در ششمین دوره انتخابات شورای شهر ثبت نام کردند.
حبیبی تصریح کرد : ۵۱ درصد داوطلبان به صورت غیر حضوری و ۴۹ درصد به صورت حضوری ثبت نام کرده اند.
معاون سیاسی،  امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین با بیان اینکه در برخی شهرها تا ۲۴ برابر هر کرسی شورا داوطلب وجود دارد، افزود: شهرهای قزوین، محمدیه، الوند،   تاکستان، آبیک و اقبالیه بیشترین تعداد داوطلبان را دارند.
حبیبی خاطر نشان کرد: در شهر قزوین برای هرکرسی در شورا ۲۵ نفر، محمدیه ۱۴ نفر، الوند ۱۳ نفر و در تاکستان  ۱۲ داوطلب وجود دارد.
وی یادآور شد: رسیدگی به صلاحیت داوطلبان در مراجع چهارگانه و هیات های اجرایی و نظارت تا ۲۱ فروردین ماه به اتمام خواهد رسید.
حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از همراهی همکاری و تلاش اصحاب رسانه و خبرگزاری ها در موضوع کرونا، افزود:تا به امروز ۶۱ جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با هزار و ۲۰۴ مصوبه، ۱۲ جلسه استانی قرارگاه مقابله با کرونا با ۱۰۶ مصوبه، پنج جلسه کمیته زیرمجموعه ستاد مقابله با کرونا و هشت کمیته زیرمجموعه قرارگاه تشکیل شده است.
این مسوول با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این زمینه، افزود: افزایش درمانگاه های غربالگری تشخیص کرونا، استفاده از ظرفیت های خارج از بیمارستان، تامین فضاهای مناسب برای قرنطینه برای کاهش بار سنگین درمانی مانند بیمارستان رحیمیان، هتل ورزش و سوله های نمایشگاه بین المللی، تجهیز ۱۵ بیمارستان در سطح استان که ۱۰ بیمارستان در قزوین و پنج مورد در شهرستان ها قرار داشت با ۸۰۰ تخت از جمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه است تا آمادگی لازم را برای مقابله با کرونا داشته باشیم.
معاون استاندار گفت:در ابتدای سال خطوط تولید ۳۲ واحد صنعتی تولید شوینده و مواد ضدعفونی اصلاح شد و نه تنها استان بلکه بخشی از نیاز کشور را تامین کردند.
وی اضافه کرد:علاوه بر این پیش بینی کردیم که ۲ میلیون ماسک و مقداری دستکش ذخیره شود و روزانه بین ۱۵۰ هزار ماسک در سطح استان توزیع گردید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha