قیمت میوه شب عید تنظیم بازار در گیلان یکهزار تومان کاهش یافت

رشت - ایرنا- معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به تداوم توزیع ۶۰۰ تن سیب و پرتقال با قیمت مصوب در استان گفت: برای حمایت از اقشار آسیب پذیر قیمت هر کیلو گرم میوه شب عید تنظیم بازار یکهزار تومان در استان کاهش یافت.

محمد فیض روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه  قیمت میوه شب عید تنظیم بازار ، هرکیلو گرم سیب  ۱۰ هزار  و ۵۰۰ تومان   و پرتقال ۱۲ هزار تومان تعیین شده بود، افزود:  با هدف حمایت بیشتر از اقشار آسیب پذیر  از امروز میوه شب عید تنظیم بازار هر کیلو سیب ۹ هزار و ۵۰۰ تومان و پرتقال ۱۱ هزار تومان عرضه می شود.

وی یادآور شد: توزیع ۳۰۰ تن سیب و ۳۰۰ تن پرتقال با نرخ مصوب در گیلان  در  نقاط تعیین شده ادامه دارد.

وی همچنین از توزیع روزانه به طور میانگین ۲۶۰ تن مرغ گرم در استان خبر داد و گفت: این میزان توزیع مرغ گرم گاهی به  بیش از ۳۰۰ تن نیز رسیده است.

فیض با اشاره به اختصاص ۳۰۰ تن مرغ منجمد به استان باهدف تنظیم بازار اظهار داشت: همچنین ۲۲۰ تن مرغ منجمد امسال توزیع و ۸۰ تن دیگر سال آینده توزیع می شود.

وی به اختصاص ۴۰۰ تن سهمیه روغن نیز  از محل ذخائر شرکت بازرگانی  ایران اشاره و تصریح کرد: از دو هفته قبل بیش از ۹۱۰ تن روغن خوراکی در استان توزیع شده است ؛ ضمن آنکه شرکت های پخش  و فروشگاههای بزرگ نیز براساس سهمیه ای که به آنها اختصاص داده می شود، روغن خوراکی توزیع می کنند.

معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان افزود: به طور متوسط ماهانه حدود یک هزار و ۵۰۰ تن روغن در استان توزیع می شود.

فیض با اشاره به اینکه یک هزار و ۹۰۰ تن سهمیه شکر نیز جذب شده است ، گفت:  این میزان شکر با قیمت کیلویی هشت هزار و ۷۰۰ تومان از نیمه بهمن ماه بتدریج  در حال توزیع  در استان است.

گیلان دو و نیم میلیون نفر جمعیت دارد. طبیعت زیبا و وجود اماکن گردشگری و اقامتی موجب ورود صدها هزار مسافر در ایام عید به این استان می شود. سالانه قریب ۳۰ میلیون گردشگر به این استان سرسبز زیبا سفر می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha