۲۸ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۰
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 84269190
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مروری بر مطبوعات و پایگاه‌های خبری زنجان

زنجان - ایرنا - رسانه‌ها و مطبوعات زنجان در هفته جاری موضوعات مختلفی را در سرخط اخبار و صفحات نخست خود انعکاس دادند که از جمله آن‌ها می‌توان به احتمال بازنگری در خطوط اتوبوس‌رانی شهر زنجان و دغدغه کشاورزان برای دریافت کود حمایتی در استان اشاره کرد.

روزنامه مردم نو در مطلبی پیرامون احتمال بازنگری در خطوط اتوبوس‌رانی شهر زنجان نوشت: هرچه گفتیم و گفتند کسی گوشش بدهکار نشد. هر چه فریاد زدیم کسی حاضر نشد گوش شنوایی داشته باشد؛ جلسه‌های کارشناسی گذاشتیم، اما هیچ‌یک از مسئولان وقت شهری زنجان نپذیرفتند در جلسه‌ها شرکت کنند و از طرحی که به اذعان همگان منجربه قفل‌شدن هسته مرکزی شهر می‌شد، دفاع کنند.

شهردار سابق زنجان که این روزها داستان تخلفات خود و برخی از اطرافیانش نقل محافل است، با اصرارهای بی‌دلیلش موجب اجرای طرحی در زنجان شد که امروز به‌دلیل ایجاد ترافیک‌های وحشتناک و طولانی جان مردم شهر را به لبشان رسانده‌است. حالا پس از گذشت نزدیک به ۲ سال از شروع طرحی که هزینۀ سنگینی بر دوش شهر زنجان گذاشت، مسئولان از بازنگری در خطوط اتوبوس‌رانی شهر زنجان در محدودۀ خیابان امام (ره) و سعدی خبر می‌دهند.

دراین‌باره معاون امور زیربنایی و حمل‌ونقل شهرداری زنجان در پاسخ به اینکه آیا احتمال دارد خطوط اتوبوس‌رانی این شهر با توجه به به‌وجودآمدن ترافیک شدید اصلاح شود، گفت: شهرداری با مشاوری دراین‌خصوص مشورت کرده و پژوهش‌های لازم برای بازنگری خطوط اتوبوس‌رانی درحال انجام است.

روزنامه صدای زنجان  در گزارشی به دغدغه و نارضایتی کشاورزان برای دریافت کود حمایتی در استان پرداخت و نوشت: کشاورزان و گندم‌کاران شهرستان‌های زنجان که از کمبود کود ازته ناراضی هستند از مسئولان می‌خواهند تا اگر دغدغه تولید دارند در اسرع وقت نسبت به تامین کود موردنیازشان اقدام کنند اما رئیس جهاد کشاورزی استان می‌گوید: پس از افزایش ۴۰۰ درصدی کود فسفاته، کشاورزان برای جبران این کمبود، نیازشان به کود ازته افزایش یافته است وگرنه مشکلی در تامین کود ازته وجود ندارد.

دولت اخیرا تصویب کرده قیمت کود شیمیایی افزایش یابد این افزایش قیمت به حدی است که کارشناسان می‌گویند نسبت به سال گذشته ۴ تا ۱۰ برابر شده و این حد گرانی تهدیدی بر امنیت غذایی کشور است چرا که کود شیمیایی نقش بسیار موثری در تولید محصولات کشاورزی دارد.

کارشناسان معتقدند حذف یارانه باعث افزایش قیمت کود شیمیایی و کاهش دسترسی کشاورزان به این نهاده موثر در تولید شد. در واقع، کشاورزان امسال با دستان خالی به جنگ با مشکلات تولید می روند.

کشاورزان و گندمکاران شهرستان‌های زنجان که از کمبود کود ازته ناراضی هستند از مسئولان می‌خواهند تا اگر دغدغه تولید دارند در اسرع وقت نسبت به تامین کود موردنیازشان اقدام کنند.

ازت (نیتروژن) از مهمترین عناصر پرمصرف مورد نیاز گیاهان می‌باشد و کشاورزان از انواع کود ازته برای تسریع رشد و افزایش عملکرد محصولات کشاورزی خود استفاده می‌کنند. مهمترین نوع کود ازته، کود اوره معروف به کود شکری یا کود سفید است.

پایگاه خبری موج رسا در مطلبی به افزایش قیمت پوشاک در استان پرداخت و  از قول رئیس اتحادیه پوشاک زنجان گفت: نسبت به سال گذشته قیمت لباس در زنجان ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

ابوالفضل نیاکان اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت فروش لباس در زنجان به دلیل کاهش قدرت خرید مردم بسیار شکننده و ضعیف است.

وی قیمت بالای پوشاک را یکی از دلایل عدم استقبال مردم از پوشاک عنوان کرد و گفت: قیمت‌ها هر روز تغییر می‌کند که این امر موجب می‌شود تا فروشندگان نتوانند اجناس جدید را خریداری کنند.

رئیس اتحادیه پوشاک زنجان گرانی مواد اولیه را از دیگر دلایل گرانی پوشاک عنوان کرد و گفت: قیمت‌گذاری در چندین مرحله بر روی پوشاک انجام می‌شود که این امر در گرانی تاثیرگذار است.

نیاکان ارائه کد ۱۳ رقمی از سوی اصناف را یکی از مهمترین مشکلات این قشر عنوان کرد و گفت: در حالی که در سایر استان‌های کشور کد ۱۳ رقمی برای روی البسه زده نمی‌شود اما در زنجان این معضل مشکلات اصناف را افزایش داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha