بهره‌برداری از ۴۲۰ واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی قزوین در دولت روحانی

قزوین - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: در هشت سال اخیر با وجود تنگناهای اقتصادی و تحریم های ظالمانه دشمن با حمایت های دولت از صنعتگران و سرمایه گذاران شاهد راه اندازی و بهره برداری از ۴۲۰ واحد تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان بوده ایم.

حمیدرضا خانپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: راه اندازی این تعداد واحد تولیدی در شهرک های صنعتی قزوین در دولت یازدهم و دوازدهم حالی است که در دوره گذشته ۳۹۶ واحد در شهرک های صنعتی استان به بهره برداری رسیده بود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین خاطرنشان کرد: صنایع شیمیایی، فلزی، غذایی، برق و الکترونیک و صنایع سلولزی به ترتیب بیشترین حجم از واحدهای تولیدی به بهره برداری رسیده در این مدت را تشکیل می دهند.

وی یادآور شد: سرمایه گذاری جذب شده در دولت یازدهم و دوازدهم در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین حدود ۲۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بوده است.

این مسوول گفت: با سرمایه گذاری های انجام شده در این مدت برای بیش از ۱۱ هزار نفر به طور مستقیم در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین اشتغالزایی شده است.

خانپور با بیان اینکه به دلیل مشوق های ارایه شده از سوی دولت و ایجاد زیرساخت های مناسب، سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین با وجود تحریم های ظالمانه دشمن از رشد قابل توجهی طی سال های اخیر برخوردار بوده است، گفت: همین موضوع موجب رشد ساخت و ساز کارخانجات در شهرک های صنعتی این استان شده و در سال های آتی ضرباهنگ بهره برداری صنایع در این مکان ها تندتر خواهد شد.

این مسوول گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم شاهد جذب ۷۸۰ سرمایه گذار در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین بودیم که این رقم در گذشته ۵۶۹ مورد بود.

وی با بیان اینکه امسال شاهد بیشترین میزان جذب سرمایه گذار در شهرک های صنعتی قزوین از ابتدای تاسیس شهرک های صنعتی در این استان بودیم، افزود: در سال جاری شاهد جذب بیش از ۲۰۰ سرمایه گذار در شهرک ها و نواحی صنعتی استان بوده ایم که بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهند داشت.

استان قزوین دارای ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha