۲۸ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۲
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 84269055
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رشد هشت درصدی کشف انواع موادمخدر در ملایر

همدان- ایرنا- فرمانده انتظامی ملایر گفت: کشفیات انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی در این شهرستان امسال رشد هشت درصدی داشت که این امر نشان از آمادگی پلیس در مبارزه همه جانبه با مواد مخدر و ناامن کردن محیط برای قاچاقچیان و توزیع کنندگان دارد.

به گزارش ایرنا، «سرهنگ محمدباقر سلگی» روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مدت یاد شده دستگیری معتادان متجاهر و کارتن خواب افزایش ۲ درصدی، شناسایی و انهدام باندهای تهیه و توزیع موادمخدر پنج درصد افزایش و دستگیری معتادان و توزیع کنندگان موادمخدر ۲ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در زمینه کشف خودروهای سرقتی هفت درصد، دستگیری سارقان ۲۰ درصد، اجرای طرح‌های عملیاتی با هدف ارتقای امنیت اجتماعی ۲۱ درصد، بکارگیری نگهبانان محله همکار(شبگرد) ۳۰ درصد، کشف فرآورده‌های نفتی(سوخت) ۴۲۵ درصد و دستگیرشدگان در ارتباط با قاچاق کالا ۳۷ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی ملایر با اشاره به افزایش ۱۷ درصدی ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده بیان کرد: در زمینه تصادفات خسارتی، جرحی و فوتی، کاهش ۵۵ درصدی و تعداد فوت شدگان در تصادفات امسال ۳۲ درصد کاهش داشته است.

سرهنگ سلگی همچنین به افزایش ۱۷ درصدی تعداد تماس‌های مردمی با سامانه فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و ۱۲۶ درصدی تماس‌های عملیاتی شده و حضور گشت‌ها در محل، افزایش ۴۵ درصدی تعداد کل اخبار مردمی واصله به سامانه نظارت همگانی پلیس ۱۹۷ در خصوص عملکرد پلیس شهرستان و افزایش ۴۰ درصدی تقدیر مردمی از عملکرد پلیس ملایر واصله به سامانه ۱۹۷ اشاره کرد.

وی از دیگر اقدامات به کاهش ۲۰ درصدی انتقادات مردمی از عملکرد پلیس ملایر واصله به سامانه ۱۹۷، مصالحه بیش از ۶۰ درصد پرونده‌های ارجاعی به واحدهای مشاوره کلانتری‌های ۱۱، ۱۲ و ۱۳، توزیع بیش از ۸۰۰ برگ انواع بروشورهای آموزشی و آگاه‌کننده پلیس بین جوامع هدف در مناسبت‌های مختلف و بارگذاری ۸۰۰ فقره پیام، هشدار، عملکرد و انتظارات پلیس از شهروندان در فضای مجازی اشاره کرد.

فرمانده انتظامی ملایر افزود: امسال ۶۴ جلسه آموزش چهره به چهره برای یک‌هزار و ۶۱۹ نفر توسط مربیان آموزش همگانی پلیس با هدف آگاه‌سازی، آموزش، ارایه توصیه‌های انتظامی و اجتماعی به جامعه هدف همچون دانش‌آموزان، کارکنان دولت، جامعه کارگری، اصناف و نظامیان برگزار شد.

سرهنگ سلگی همچنین به آمادگی پلیس در ایام نوروز و اجرای محدودیت‌های اعمال شده اشاره و بیان کرد: پیام پلیس در نوروز ۱۴۰۰ «امنیت، سلامت و نشاط بهاری» است و در این راستا انتظار ما از تمامی شهروندان مشارکت و همراهی با پلیس، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توجه به محدودیت‌های اعمال شده است.

وی ضمن تاکید بر قانون‌مند بودن مردم در رعایت محدودیت‌های شبانه از ۲۱ شب تا سه صبح گفت: نگاه ما در بی‌توجهی مردم به رعایت  محدودیت‌ها، جریمه و برخورد نیست، بلکه بیشتر اقناع‌گری است تا مردم خودشان نسبت به رعایت این محدودیت‌ها مصمم باشند.

فرمانده انتظامی ملایر ضمن قدردانی از همراهی مستمر خبرنگاران با پلیس به‌ویژه از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون تاکید کرد: ملایر در چهارشنبه آخر سال خوش درخشید و حتی یک مورد گزارش مصدومیت از شب گذشته نداشتیم.

سرهنگ سلگی یادآور شد: محدودیت‌های ترافیکی در پنجشنبه آخر سال، ایام نوروز و ۱۳ فروردین در حال اجرا است و ورود خودروها از شهرهای قرمز و نارنجی به این شهرستان با وضعیت زرد ممنوع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha