هفت بیمار جدید مبتلا به کرونای انگلیسی در کرمانشاه شناسایی شدند

کرمانشاه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌ و درمانی کرمانشاه گفت: هفت بیمار جدید مبتلا به کرونای انگلیسی در استان شناسایی شدند و مجموع بیماران ویروس جهش یافته به ۳۳ نفر رسید.

 دکتر «ابراهیم شکیبا» چهارشنبه شب به ایرنا افزود: یک مرد در شهرستان قصرشیرین شناسایی شده که اکنون به شهر خود یعنی اهواز بازگشته است.

وی اضافه کرد: یک مرد دیگر در گیلانغرب در مورد تماس بیمار قبلی شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم ‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌ و درمانی کرمانشاه همچنین گفت: یک مرد در شهرستان صحنه شناسایی شد که سابقه سفر به مناطق آلوده خوزستان دارد.  

شکیبا همچنین اظهار داشت: یک مرد و یک زن دیگر نیز در شهر کرمانشاه شناسایی شدند.
  
به گفته وی، با این حساب جمع موارد مبتلا به کرونای انگلیسی در استان کرمانشاه به ۳۳ نفر رسید.

۲ نفر دیگر بر اثر کووید ۱۹ در کرمانشاه جان باختند

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام اینکه در شبانه‌روز گذشته ۲ نفر بر اثر کووید ۱۹ در شهرستان‌های کنگاور و سنقر و کلیایی فوت کردند، گفت: مجموع جانباختگان استان به هزار و ۴۹۶ نفر رسید.

«مهدی محمدی» افزود: در شبانه‌روز گذشته ۵۲ بیمار جدید با علایم کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری و ۴۲ نفر هم پس از بهبودی ترخیص شدند.  

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اضافه کرد: در شبانه روز گذشته ۱۵ مورد بیمار مثبت بستری و ۷۲ بیمار مثبت سرپایی در سطح استان شناسایی شدند.

وی رنگ‌بندی جدید شهرستان‌های استان را هم اعلام کرد و گفت: براین اساس هشت شهرستان زرد و ۶ شهرستان دیگر در وضعیت آبی قرار دارند.

محمدی افزود: شهرستان‌های زرد شامل کرمانشاه، پاوه، کنگاور، سنقر و کلیایی، هرسین، اسلام آبادغرب، سرپل ذهاب و صحنه است.

وی اضافه کرد: شهرستان‌های آبی نیز شامل ثلاث باباجانی، دالاهو، قصرشیرین، گیلانغرب، جوانرود و روانسر است.

به گزارش ایرنا، براساس اعلام ستاد کرونا در وضعیت زرد یا خطر متوسط فقط سطح شغلی چهار تعطیل خواهد بود.

در وضعیت نارنجی یا پرخطر هم سطح شغلی سه و چهار تعطیل است و در وضعیت قرمز یا خیلی پرخطر نیز همه مشاغل به جز موارد ضروری سطح یک تعطیل خواهد بود.  

همچنین خروج خودروهای بومی از شهرستان‌های نارنجی و قرمز و ورود خودروهای غیربومی به شهرستان‌های نارنجی و قرمز ممنوع خواهد بود.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha