آمار ابتلا به کرونای انگلیسی در مازندران به ۱۳ نفر رسید

ساری - ایرنا - دانشگاه علوم پزشکی مازندران از افزایش سرعت انتشار ویروس کرونای انگلیسی در استان خبر داد و اعلام کرد که آمار افراد درگیر با این ویروس به ۱۳ نفر افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا ، کرونای انگلیسی هفته پیش با شناسایی ۲ فرد درگیر از یک خانواده در قائمشهر به مازندران رسید. مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران علت درگیر شدن یک زن و شوهر قائمشهری به این ویروس را پذیرایی از مهمان قزوینی اعلام کردند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ۲ روز پیش هم اعلام کرده بود که آمار افراد درگیر با کرونای انگلیسی در استان به هفت نفر رسید. اگر چه تمامی این افراد قائمشهری و از خویشاوندان و یا همسایگان زن و شوهری بودند که از مهمان قزوینی اشان میزبانی کرده بودند ، ولی اکنون مشخص شده است که این گونه جهش یافته کرونا در سایر نقاط مازندران هم شناسایی شده است.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران چهارشنبه شب از قول رییس این دانشگاه از مثبت شدن تست ۶ فرد جدید مبتلا به ویروس جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی در استان خبر داد.

نور و ساری محل جدید چرخش کرونای انگلیسی 

، دکتر سید عباس موسوی گفت که سه تن از این افراد قائمشهری ، ۲ تن در ساری و یک نفر هم از اهالی شهرستان نور است و در مجموع آمار افراد درگیر با کرونای انگلیسی در مازندران به ۱۳ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اظهار این که تمامی افراد در معرض تماس مستقیم با مبتلایان به ویروس کرونای انگلیسی رهگیری شده و اقدامات لازم برای آن‌ها در حال اجرا است، افزود: چرخش گونه جدید ویروس در نقاط مختلف استان هشدار و زنگ خطری است برای همه مردم که با تشدید مراقبت‌های بهداشتی ، خود را از ابتلاء به این ویروس جهش یافته حفظ نمایند.

وی گفت : سهل‌انگاری یا عادی‌انگاری شرایط کنونی می‌تواند موج شدیدتر و  جدی‌تری را نسبت به پیک‌های قبلی ایجاد نماید و قطعاً بی‌احتیاطی مردم نسبت به مراودات و عدم رعایت دستورات بهداشتی  شرایط را به سمت وخامت پیش خواهد برد. 

دکتر موسوی تاکید کرد: توصیه ما به تمامی شهروندان رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی حتی جدی‌تر و سختگیرانه‌تر از قبل، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ، استفاده از ماسک ، عدم حضور در تجمعات ، پرهیز از مسافرت، دورهمی و توجه بیش از پیش  به بهداشت و مراقبت از سلامت فردی است.

کرونای انگلیسی از ۳۰ شهریور ماه در انگلیس شیوع یافت و اندکی بعد با سرعت زیادی به کشورهای دیگر رسید. این ویروس بسیار سرایت‌پذیر است و افراد با سن پایین را هم مبتلا می‌کند و تنها راه مقابله با آن رعایت دقیق پروتکل‌ها است.

حوزه درمان مازندران تحت پوشش ۲ دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل قرار دارد که در حال حاضر ۵۳۳ بیمار کرونایی در بیمارستان های تحت پوشش این ۲ دانشگاه بستری هستند و از این تعداد ١١۸ نفر با علائم حاد تنفسی در بخش مراقبت های ویژه نگهداری می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =