وزیر ارتباطات: ۹۰ درصد روستاهای فارس از اینترنت بهره‌مند شدند

شیراز- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با اتصال ۳۰ درصد دیگر از روستاهای بیش از 20 خانوار فارس به اینترنت طی ۶ ماه گذشته تاکنون، درصد اتصال روستاهای فارس به اینترنت به افزون بر ۹۰ درصد رسید.

محمد جواد آذری جهرمی، شامگاه چهارشنبه در بازدید از روستاهای بخش مرکزی شهرستان زرقان فارس، افزود: امیدواریم تا اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ تمام روستاهای استان فارس به اینترنت متصل شوند.
وی ادامه داد: قطعا بهره‌مندی مردم مناطق روستایی از اینترنت حق آنهاست و تمام کوشش خود را برای دستیابی آنها به این ظرفیت به کار خواهیم گرفت.

اتصال سه هزار و ۹۲۱ مدرسه به شبکه ملی اطلاعات در شهرها و روستاهای فارس
استاندار فارس نیز گفت: به دنبال فراگیری و شیوع گسترده ویروس کرونا، با حمایت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سه هزار و ۹۲۱ مدرسه در مناطق شهری و روستایی این استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.
عنایت‌الله رحیمی افزود: این کار در قالب هوشمند سازی مدارس در ۲ هزار و ۸۶۳ مدرسه روستایی و یک هزار و ۵۸ مدرسه شهری انجام شد.
وی ادامه داد: همچنین در قالب طرح توسعه فیبر نوری روستایی در فاز نخست از ۷۶۷ کیلومتر ابلاغ شده تاکنون حدود ۳۷۰ کیلومتر اجرایی شده که بیانگر تحولی شگرف است.
استاندار فارس بیان کرد: در فاز دوم نیز طراحی اجرای ۸۰۳ کیلومتر فیبر نوری مصوب انجام شد که امیدواریم با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روند اجرا شتاب گیرد.
رحیمی گفت: امیدواریم با حمایت‌های دولت تدبیر و امید، استان فارس بتواند به جایگاه واقعی خود در زمینه ارتباطات و زیرساخت‌های اطلاعات دست یابد چرا که این زیرساخت‌ها می‌تواند آینده بهتری را برای مردم رقم بزند.
وی اظهار داشت: در سال ۹۹ اقدامات ارزنده‌ای از سوی وزارت ارتباطات در فارس صورت گرفت و پروژه‌های متعددی در زمینه اپراتورهای تلفن همراه و ایجاد پوشش مکالمه تلفن همراه، دسترسی شبکه ملی اطلاعات در روستاهای بالای ۲۰ خانوار، ایجاد پوشش مکالمه تلفن همراه، افزایش پوشش ارتباطی جاده‌ای تلفن همراه، توسعه تلفن خانگی روستایی با ۵۰ هزار مشترک در این استان اجرایی شد.
شهرستان زرقان در ۲۵ کیلومتری شمال شیراز  است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha