واکنش سفیر ایران به مصوبه سنای برزیل برای تشکیل گروه دوستی با تهران

تهران- ایرنا- سفیر ایران در برزیل مصوبه دیروز مجلس سنای این کشور برای تشکیل گروه دوستی با ایران را اولین قطعنامه در نوع خود در سنا برشمرد و تاکید کرد: گروه دوستی در مجلس نمایندگان و گروه دوستی جدید سنا دو بازوی پرتوان برای پیشبرد روابط ۱۱۸ ساله ایران و برزیل هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «حسین قریبی» سفیر ایران در برزیل در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: مجلس سنای برزیل دیشب قطعنامه تشکیل گروه دوستی با ایران در این مجلس را با اجماع تصویب کرد.

وی با بیان اینکه این اولین قطعنامه در نوع خود در سنا است، اظهار داشت: گروه دوستی در مجلس نمایندگان و گروه دوستی جدید سنا دو بازوی پرتوان برای پیشبرد روابط ۱۱۸ ساله ایران و برزیل هستند.

به گزارش ایرنا، در جلسه روز سه‌شنبه مجلس سنا، قطعنامه‌ای با اجماع سناتورهای برزیلی به تصویب رسید، که از تشکیل گروه دوستی پارلمانی در این مجلس با هدف توسعه روابط ایران و برزیل خبر می‌دهد.

در این قطعنامه که برای اولین بار در سنای برزیل مطرح می‌شود، با اشاره به تاریخ یکصد و هجده ساله روابط برزیل و ایران و نشان دادن اهمیت این روابط به ویژه مناسبات تجاری برای دو کشور، بر نقش کنگره برزیل در ارتقای روابط دوجانبه تاکید شده است.

پیش‌تر، گروه دوستی برزیل و ایران در مجلس نمایندگان هم تشکیل شده بود و بدین ترتیب دو گروه قوی پارلمانی در دو مجلس برای پیگیری روابط با ایران فعال می‌شوند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha