۲۷ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۱
کد خبرنگار: 2186
کد خبر: 84268865
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ثبت‌نام ۲ هزار و ۱۹۹ داوطلب شوراهای شهر مازندران نهایی شد

ساری - ایرنا - ستاد انتخابات مازندران اعلام کرد که ثبت نام ۲ هزار و ۱۹۹ داوطلب نامزدی ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر استان تا عصر امروز چهارشنبه مورد تایید فرمانداری‌ها قرار گرفته و نهایی شده است.

به گزارش ایرنا، ثبت نام داوطلبان کرسی های ششمین دوره شوراهای شهر از ٢٠ اسفند ماه جاری همزمان با سراسر کشور در مازندران آغاز شد و با تمدید ستاد انتخابات کشور تا لحظات پایانی سه‌شنبه شب ۲۶ بهمن ادامه داشت.

کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات مازندران عصر امروز با انتشار گزارش اولیه اعلام کرد که تا پایان مهلت نام نویسی در مجموع ۲ هزار و ۲۴۳ نفر نام نویسی کردند و چنانچه افراد جدیدی پس از بررسی پرونده هایشان در فرمانداری ها به جمع ۲ هزار و ۱۹۹ نفر اضافه شود ، متعاقبا اعلام خواهد شد.

گزارش منتشر شده نشان می دهد از مجموع داوطلبانی که اطلاعات آنها ثبت نهایی شدند یکهزار و ۱۹۷ نفر معادل ۸۹.۸ درصد مرد و ۲۲۵ نفر معادل ۱۰.۲ درصد زن هستند.

براساس گزارش ستاد انتخابات از نظر مدارک تحصیلی بیشترین آمار داوطلبان مربوط به دارندگان مدرک کارشناسی به تعداد یکهزار و ۸۷ نفر معادل ۴۹.۴ درصد است.۸۰۲ نفر معادل ۳۶.۵ درصد هم دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس هستند. آمار دارندگان مدرک تحصیلی فوق دیپلم ۱۵۸ نفر ، دکترا ۶۲ نفر ، دیپلم ۳۹، تحصیلات حوزوی ۳۴ نفر و زیر دیپلم هم ۱۷ اعلام شده است.

همچنین از مجموع داوطلبان نامزدی شوراهای شهر مازندران ۳۸۵ نفر دارای سابقه فعالیت در شورای شهر هستند.

طبق این گزارش از لحاظ شغلی هم بیشترین آمار داوطلبان از میان دارندگان مشاغل آزاد به تعداد ۷۶۲ نفر معادل ۳۴.۷ درصد است . ۶۱۰ نفر از داوطلبان نامزدی کارمند ، ۲۵۸ نفر بازنشسته ، ۱۲۲ نفر فرهنگی ، ۶۸ نفر استاد دانشگاه ، ۲۴۱ نفر با عنوان « سایر مشاغل » هستند. البته ۵۰ تن از داوطلبان ثبت نام شده اعلام کرده اند که بیکار هستند.

همچنین برای کرسی های ششمین دوره انتخابات شورای شهرهای مازندران ۴۱ نفر وکیل، ۱۴ کشاورز و ۱۴ نفر پزشک، پنج نظامی و ۱۴ روحانی داوطلب شده اند. 

ساروی ها پیشتاز در ثبت نام شوراهای شهر

گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات مازندران نشان می دهد که کرسی های شورای شهر ساری بیشترین جذابیت را در میان ۶۱ نقطه شهری استان برای داوطلبان داشته است به گونه ای ۲۵۱ نفر داوطلب نامزدی و رقابت برای نشستن بر  روی ۹ کرسی اصلی این شورا شده اند.

پس از ساری هم شهرهای بابل با ۱۳۴ نفر و قائمشهر با ۱۱۱ بیشترین داوطلب نامزدی را دارند. شهرهای کوهی خیل در شهرستان جویبار و طبقده در شهرستان میاندورد با ۱۰ داوطلب ، کجور در شهرستان نوشهر ، گزنک و رینه در شهرستان آمل هم هرکدام با ۱۱ نفر کمترین میزان داوطلبان شورای شهر را به خود اختصاص دادند. طبقده در نیمه دوم امسال به شهر ارتقاء یافته است.

استان مازندران طبق سرشماری سال ۹۵ به عنوان آخرین سرشماری نفوس و مسکن ایران حدود سه میلیون و ۲۸۳ هزار نفر جمعیت دارد که در حدود سه هزار روستا و ۶۱ شهر سکونت دارند به گونه ای که ۵۳ درصد از این جمعیت در شهرها و بقیه در روستاها اقامت دارند.
در حال حاضر از مجموع ۶۱  شهر مازندران ، اعضای اصلی شورای چهار شهر ۹ نفره ، پنج شهر هفت نفره و بقیه شهرها نیز پنج نفره است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =