۹۰ درصد از مبتلایان به بیماری کووید۱۹ در خمین بهبود یافتند

خمین - ایرنا - رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: یکهزار ۶۴۷ نفر معادل ۹۰ درصد از بیماران مبتلا به بیماری کووید۱۹ در این شهرستان تاکنون بهبود یافته‌اند.

دکتر «مجتبی دیده‌دار» روز چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه افزود: تاکنون پنج  هزار و ۱۳۶ آزمایش تشخیص ویروس کرونا  در خمین انجام شده که در این راستا یک‌هزار و ۸۲۳ بیمار مبتلا شناسایی شده است.
وی یادآور شد: از این شمار بیمار مبتلا یک هزار و ۲۴۵ نفر به صورت سرپایی و ۵۷۸ نفر در بیمارستان این شهرستان بستری شدند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین ادامه داد: ۱۱۵ شهروند خمین از ابتدای شیوع کرونا تا کنون جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ از دست داده‌اند.
دکتر دیده‌دار در خصوص اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در خمین  نیز گفت: کنترل بیماری کرونای انگلسیی در خمین مدیون اجرای این طرح است.
وی بیان کرد: پنج هزار و ۳۰۱ آزمایش سریع تشخیص کرونا در اجرای طرح شهید سلیمانی در این شهرستان انجام شد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین افزود: با انجام این آزمایش‌ها و پایش محله‌ای، ۶۷۴ بیمار مبتلا به  بیماری کووید۱۹در خمین شناسایی و اقدامات لازم برای درمان آنان انجام شد.
وی با بیان این ‌که اجرای طرح شهیدسلیمانی با همکاری بسیج و وزارت بهداشت از یکم آذرماه سال جاری در زادگاه امام راحل آغاز شده است، اظهار داشت: بیماریابی، جداسازی بیماران کووید۱۹و ناقلان ویروس کرونا و آموزش مردم و مبتلایان، آزمایش گسترده، هدفمند و هوشمند، بیماریابی فعال، قرنطینه و رهگیری هوشمند و آموزش و اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی  از اهداف این طرح است.
وی اظهار داشت: ۸۰ نفر از بسیجیان و اعضای هلال حمرخمین در قالب  گروههای حمایتی، رهگیری (مراقبتی) و نظارتی در طرح شهید سلیمانی همکاری دارند.
وی یادآور شد: در جریان این طرح که در محله‌ها و بر مبنای «هر خانه یک پایگاه سلامت» در حال اجرا است،  پایش سلامت بیماران کووید۱۹ از سوی گروه‌های مراقبتی انجام می‌شود.
رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین اظهار داشت: با توجه به وضعیت نارنجی خمین در رنگ‌بندی کرونا از مسافران درخواست می شود به این شهر سفر نکنند 

نخستین مورد مثبت ویروس کرونا در استان مرکزی، اول اسفندماه پارسال در اراک به ثبت رسید و پس از آن در سایر نقاط  این استان نیز مشاهده شد.
طرح شهید قاسم سلیمانی (مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا به شیوه محله‌محور) با سه محور مراقبت، حمایت و نظارت و با اهدافی نظیر قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رهگیری و رصد فعال، کاهش بستری و پوشش حمایتی از گروه‌های در معرض خطر در کشور اجرایی شده است.

بر اساس اعلام سیما سادات‌لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور تا ۲۷ اسفند ۹۹ به یک میلیون و ۷۷۱ هزار و ۱۱۵ نفر و  تعداد جان باختگان این بیماری به ۶۱ هزار و ۴۹۲ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha