هشدار شرکت آب منطقه‌ای تهران به متخلفان منابع آبی در ایام نوروز

تهران- ایرنا- مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای تهران از فعال بودن ۴۵ اکیپ گشت و بازرسی شرکت در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: به منظور حفاظت از منابع آب‌های زیرزمینی و سطحی با تخلفات در این استان مقابله می‌شود.

 به گزارش ایرنا از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "یوسف رضاپور" روز چهارشنبه درباره فعالیت شرکت آب منطقه‌ای تهران در ایام نوروز اظهار کرد: با اشاره به اهمیت موضوع آب و لزوم حفاظت و صیانت از سفره‌های آب زیرزمینی و منابع آب سطحی، مهندسی رودخانه و کنترل و مدیریت سیلاب‌ها در استان تهران اکیپ‌های گشت و بازرسی همچون گذشته مسوولیت شناسایی و برخورد قانونی با متخلفان منابع آبی را در تعطیلات نوروزی در دستور کار خود قرار داده‌اند.

رضاپور ادامه داد: بازرسی مداوم، کنترل و بهره برداری از چاه‌های موجود، جلوگیری از حفر چاه‌های غیر مجاز جدید، بازدید و بررسی مسیرهای رودخانه و مسیل ‌ها و نیز مکان‌های در معرض خطر سیلاب و تصرفات بستر و همچنین اعلام فوری موارد تخلف از مقررات قانون توزیع عادلانه آب و آئین نامه اجرایی آن از وظایف این گروه‌ها است.

وی گفت: درجهت جلوگیری از سیلاب های احتمالی در نوروز ۱۴۰۰ لایروبی رودخانه‌ها، توسط چهار پیمانکار لایروبی انجام خواهد شد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران افزود: یکی از دغدغه‌های شرکت آب منطقه‌ای تهران رفع نقاط حادثه‌خیز  در حریم و بستر رودخانه های استان تهران می باشد و با توجه به اینکه لایروبی از جمله اقداماتی است که به هنگام بارش باران می‌تواند خطر جاری شدن سیلاب را کاهش دهد، به همین منظور در سال آینده نسبت به تقویت پیمانکاران لایروبی اقدام خواهد شد.

وی با بیان اینکه منابع آب یک سرمایه ملی و محدود است که به همه نسل‌ها تعلق دارد و باید در حفظ و نگهداری از آن تلاش بیشتری شود، تصریح کرد: جلوگیری از ساخت و سازها در بستر و حریم مجاری آب‌های سطحی و همچنین برخورد با بهره‌برداری غیرمجاز از منابع آب سطحی و زیرزمینی استان در ایام تعطیل دارای اهمیت زیادی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران خاطرنشان کرد: تمامی اکیپ‌های گشت و بازرسی باید نهایت تلاش و حساسیت خود را در جهت حفاظت از منابع آب داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha