برگزیدگان جشنواره رسانه‌ای مکتب سردار سلیمانی در هرمزگان معرفی شدند

بندرعباس- ایرنا- برگزیدگان نخستین جشنواره رسانه‌ای مکتب سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی استان هرمزگان روز چهارشنبه همزمان با میلاد امام حسین(ع) در سالن شهید حاجبی سپاه امام سجاد(ع) معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این جشنواره که به همت سپاه امام سجاد(ع)، سازمان بسیج رسانه هرمزگان و با حمایت سازمان منطقه آزاد قشم و ناحیه مقاومت بسیج سپاه این شهرستان برگزار شد، ۳۱ نفر از اهالی رسانه به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند.  

مسوول بسیج رسانه هرمزگان در ابتدای این مراسم گفت: نخستین جشنواره رسانه‌ای مکتب حاج قاسم این استان که به ابتکار و میزبانی کانون بسیج رسانه شهرستان قشم برگزار شد، موضوعات و محورهای این جشنواره منحصر به تولید محتوای رسانه‌ای خبری پیرامون مکتب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود.

محمدامین ذاکری افزود: در این دوره ۱۸۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که پس از داوری به دو روش کمی و کیفی در نهایت ۳۱ نفر از ۱۶ رسانه انتخاب شدند.

هیات داوران نخستین جشنواره رسانه‌ای مکتب سلیمانی درهرمزگان متشکل از علیرضا خورشید زاده ، عبدالعلی پوراشرف از فعالان رسانه ای وخلیل تنیده رییس خبرگزاری ایرنا هرمزگان در بخش خبرنگاران گزارش "حاج قاسم، دریایی از خاطره در دل رزمندگان هرمزگان" اثر «فرنگیس حمزه یی از خبرگزاری ایرنا هرمزگان» را به عنوان اثر فاخر معرفی کردند.

داوران همچنین بخش گزارش ویدیویی میدانی «مریم چراغی از پایگاه خبری هرمز» با عنوان "حاج قاسم دوستت داریم" را به عنوان نفر اول، گزارش خبری "ملاک شایستگی نوکری مردم است" «مهدی خسروی، از خبرگزاری فارس» به عنوان نفر دوم معرفی و همچنین «مجتبی نوذرنژاد» را به عنوان نفر سوم برای یادداشت "مساجد اساس سیره سلیمانی‌هاست" انتخاب کردند.  

در بخش تیتر برگزیده نیز تیتر"سلیمانی، قاسم کربلای معاصر بود" از عبدالرحیم رضوانی از خبرگزاری تسنیم قشم» انتخاب و معرفی شد.

داوران این دوره همچنین بر اساس کمیت وکیفیت محتوای منتشر شده در رسانه‌ها در بخش مدیران رسانه به ترتیب "خبرگزاری فارس هرمزگان"، "نشریه هرمزگان من" و "پایگاه خبری هرمز" معرفی کردند.

شهید حاج قاسم یک زندگی خدایی داشت

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان نیز دربخش دیگری از این برنامه از سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان اسطور مقاومت، ایثار و حریت نظام و اسلام یاد کرد که تنها متعلق به ایرانیان نیست بلکه تمام آزادیخواهان او را دوست دارند.

سردار اباذر سالاری افزود: به تصویر کشیدن جایگاه و منزلت این شهید بین‌المللی که یک مرد الهی در مسیر استقامت و ایثارگری بود توسط رسانه‌ها کاری بسیار ارزشمند خواهد بود.

وی ادامه داد: باوجود اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی نزدیک به چهاردهه در جبهه‌های جنگ و در مسیر مقاومت و ایجاد در خاورمیانه خدمات بسیار شایسته و ماندگاری داشت، اما ما هنوز نتوانسته‌ایم واقعیت‌های کم‌نظیر در وجود این شهید را به مردم معرفی کنیم.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان با بیان اینکه شهید سلیمانی یک زندگی خدایی داشت و که همراه با راز و رمزهایی بوده، خاطرنشان کرد: شخصیت پرصلابت و عزتمند وی در کنار عطوفت و مهربانی پدرانه وی نه تنها موجب افتخار دوستان داخلی شده بود که حتی دشمنان نیز از وی تمجید می‌کردند.

قهرمان‌سازی یک امر رسانه‌ای است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهارداشت: اصحاب رسانه استان هرمزگان با شرکت در این جشنواره ظرفیت‌های قابل ارزشمندی در معرفی شهید سردار حاج قاسم سلیمانی از خود به جا گذاشتند.

رضا کمالی زرکانی قهرمان‌سازی  را کار رسانه‌ دانست و ادامه داد: رسانه‌ها می توانند از شخصیت‌های مهم و برجسته قهرمان‌های ملی بسازند.

وی با بیان اینکه در فرهنگ غرب، رسانه‌ها با برجسته‌سازی و قهرمان سازی‌های دروغین، شخصیت‌های منفی را در ذهن ما مثبت جلوه می‌دهند اما شخصیت سردار سلیمانی یک شخصیت و قهرمان جهانی و بین‌المللی ایرانی است که هرچه در مورد وی بنویسم بازهم ناچیز است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اضافه کرد: در همین استان، انسان‌های بزرگی داریم که شهید شده‌اند اما اسطوره‌هایی هستند که می‌توان در مورد آن‌ها کارهای رسانه‌ای فاخر به یادگار گذاشت.

کمالی توصیه کرد: رسانه‌ها به عنوان نهادهای فرهنگی تلاش کنند شخصیت‌های برجسته و گمنام را به عنوان الگو و قهرمانان ارزشمند در ذهن مردم قرار دهند.

همچنین مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی هرمزگان و انجمن صنفی روزنامه نگاران هم از تلاش های سردار اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان و دست اندارکاران بویژه بسیج رسانه تجلیل کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha