بزرگترین بحران مهاجرت در آمریکا: ترامپ بایدن را مقصر دانست

تهران-ایرنا- وزارت امنیت داخلی آمریکا هشدار داده که این کشور با بزرگترین افزایش شمار مهاجران در مرزهای جنوبی خود طی ۲۰ سال گذشته مواجه شده است؛ موضوعی که باعث شد دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا، جو بایدن را در تخریب نظام کنترل مهاجرت مقصر بداند.

به گزارش چهارشنبه ایرنا، خبرگزاری رویترز نوشت: هشدار وزارت امنیت داخلی در حالی مطرح شده که دولت بایدن تلاش می کند همزمان حجم بالایی از کودکانی که سعی می کنند فقط از مرز مکزیک وارد آمریکا شوند، مدیریت کند.

اَلِخاندرو مایورکاس وزیر امنیت داخلی آمریکا گفته تعداد موارد تلاش برای عبور از مرز از سوی اتباعی از آمریکای مرکزی و مکزیک از آوریل سال ۲۰۲۰ به طور یکنواخت افزایش یافته است.

فقر و خشونت در مکزیک و سه کشور گواتمالا، هندوراس و السالوادر باعث شده که اتباع این کشورها سالها به دنبال زندگی بهتر در آمریکا باشند و این امر در گذشته روندی افزایشی داشته است.

مایورکاس در بیانیه ای گفت: اوضاع همچنان رو به وخامت است و دو توفان اوضاع زندگی برای مهاجران را وخیم تر کرده و همه گیری کرونا اوضاع در این مرز را پیچیده تر کرده است.

دولت بایدن با تسریع در روند رسیدگی به وضعیت مهاجرتی صدها نوجوان زیر ۱۸ سال که هر روزه به تنهایی از مرز جنوبی آمریکا عبور می کنند، دست و پنجه نرم می کند.

جمهوریخواهان در کنگره می گویند دولت بایدن با لغو برخی از سیاست های ترامپ علیه مهاجرت غیرقانونی باعث افزایش عبور مرزی مهاجران شده است.

بایدن در مصاحبه با ای بی سی نیوز به مهاجران درباره ورود به آمریکا هشدار داد.

وی تاکید کرد که مهاجرت در دو سال گذشته افزایش یافته و اذعان کرد که روند کنونی می تواند حتی وخیم تر شود.

در عین حال ترامپ در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز گفت، بایدن نظام به اصطلاح موفقیت آمیزی را که او وضع کرده بود «تخریب» کرده و سیاست های او بسیار در مرزهای جنوبی موفقیت آمیز بوده است.

ترامپ همچنین درباره وخامت بحران مهاجرت در آمریکا هشدار داد.

بایدن پیشتر مدعی شده بود که بحران مهاجرتی در این کشور وجود ندارد و دولتش می تواند هجوم مهاجران از مرز آمریکا و مکزیک را کنترل کند.

بایدن در مبارزات انتخاباتی وعده داده بود سیستم مهاجرتی ترامپ را منحل کند و به بازداشت طولانی مهاجران و جدا کردن خانواده ها در مرزهای آمریکا پایان دهد و مانع ادامه ساخت دیوار مرزی بین آمریکا و مکزیک شود.

 بلافاصله بعد از تحلیف بایدن در ژانویه ۲۰۲۱(دی)، کاروانی از مهاجران آمریکای مرکزی به امید دریافت پناهندگی به مرز جنوبی آمریکا رهسپار شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha