قالیباف: در بودجه ۱۴۰۰ گام‌هایی برای معیشت و سلامت مردم برداشته شد

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در سال نخست فعالیت خود توانست گام‌های اساسی در موضوع بودجه ۱۴۰۰ بردارد و توفیقات خوبی در حوزه سلامت، معیشت مردم و تولید و اشتغال در تعیین اعتبار و بعد نظارتی به دست آمده است.

محمدباقر قالیباف چهارشنبه در آیین واگذاری چهار هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی به مددجویان استان‌های تهران، کرمان و خراسان جنوبی که به صورت ویدیو کنفرانس در شهرستان پیشوا برگزار شد، افزود: مجلس مصمم است در مسیر درست اصلاح ساختار بودجه گام بردارد.

وی با اشاره به حمایت‌های مجلس شورای اسلامی از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) بیان کرد: به منظور تامین نیازهای مددجویان در حوزه مسکن، اشتغال و فقرزدایی ۳۵ هزار میلیارد تومان در بودجه سال ۱۴۰۰ پیش بینی شده است.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: مسوولان باید تلاش کنند تا کارها به خود مردم واگذار شود چرا که هر جا مردم حضور مستقیم داشته‌اند، مشکلات کشور برطرف شده‌ است.

قالیباف اظهار کرد: نباید مشکلات کشور را گردن کسی بیاندازیم چرا که همه ما در دنیا و آخرت در برابر یکایک مردم مسوولیم و موظفیم تا با استفاده از ظرفیت‌های کشور، مشکلات را برطرف کنیم.

وی مهمترین اصل را واگذاری امور به مردم دانست و افزود: امروز باید با کمک مردم، آن ها را در صحنه مجاهدت فقرزدایی و توانمندسازی دخیل کنیم، فرق ما به عنوان یک کشور اسلامی با دیگر کشورهایی که مبتنی بر فرهنگ غرب هستند این است که آن ها بیشتر به دنبال فردمحوری هستند و ما در تمام امور و مواسات باید از حضور مردم به عنوان یک حرکت اجتماعی استفاده کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت:  انقلاب اسلامی با تکیه بر ۲ رکن سنت های الهی و مردم باوری به پیروزی رسید و قطعا ریشه کنی فقر و حل مشکلات اقتصادی هم با همین ۲رویکرد قابل انجام است، البته این امر بدان معنا نیست که مسوولان از زیر بار مسوولیت شانه خالی کنند.

قالیباف بیان کرد: برای انجام امور کشور باید از ابزارهای روز جهان استفاده کرد تا با استفاده از هوشمندسازی و شفاف‌سازی در کنار مردم داری، با کمترین هزینه، بیشترین کارآمدی را دنبال کنیم.

وی ادامه داد: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز، تمامی حرکت هایی که مبتنی بر سنت الهی و مردم محوری انجام شده، با موفقیت همراه بوده است و هر جا که خواسته و ناخواسته مردم حذف شدند، در حل مشکلات ناموفق بوده‌ایم.

رییس قوه مقننه در ادامه با تاکید بر لزوم توجه به اصل توانمند سازی مددجویان کمیته امداد گفت: مجموعه کمیته امداد باید از درون روز به روز کوچکتر شود و هزینه‌های خود را به حداقل برساند که اگر چنین کاری انجام نشد، در مسیر درستی حرکت نکرده‌ایم.

قالیباف افزود: کمیته امداد برای توفیق در امور باید از درون تشکیلات خود را از نظر کمیت کوچک کرده و هزینه‌های خود را به حداقل برساند و روز به روز از تعداد مددجویان بکاهد در این صورت است که به توفیق دست یافته است.

وی با بیان اینکه بزرگ شدن خانواده مددجویان نشانه ضعف کار بوده و افتخار به حساب نمی‌آید، اظهارکرد: در گام اول کمیته امداد باید افراد تحت پوشش خود را در یک بازه زمانی خاص از نظر مادی و معنوی توانمند کند تا آنان بدون نیاز به دیگران به زندگی خود ادامه دهند.

رییس مجلس شورای اسلامی، حفظ سرمایه‌های اجتماعی جامعه را اولویت مسوولان اعلام کرد و بیان کرد: حفظ اعتماد مردم و خیرین و نیز حفظ اعتماد مددجویان، مهمترین اصل برای مسوولان است تا آنان به راحتی به مسوولان برای ادامه زندگی تکیه کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha