بسیاری از  املاک و اموال آموزش و پرورش بدون سند است

تهران - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه بزرگترین دستگاه اجرایی کشور است و املاک و اموال زیادی دارد اما بسیاری از آنها فاقد سند است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن حاجی میرزایی روز چهارشنبه در آیین امضای تفاهم نامه همکاری وزارت آموزش و پرورش و معاونت حقوقی ریاست جمهوری افزود: بر همین اساس هم مصمم شده ایم به املاک وزارت آموزش و پرورش سرو سامان دهیم و در این زمینه هم گام هایی مهم با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و بنیاد مسکن برداشته شده است. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک حلول سال نو و به فال نیک گرفتن امضای این تفاهم نامه تاکید کرد: امضای تفاهم نامه بین دستگاه ها جزء راهبردی ترین اقدامات است 
حاجی میرزایی تاکید کرد: فرایند جزء شدن امور و تقسیم شدن مجموعه ها موجب بی خبری آنها از هم می شود و این موضوع موجب خواهد شد که هم افزایی ها کاهش یابد و تلاش ها به صورت موازی انجام شود و همکاری ها را با چالش روبرو می کند.
 وی تاکید کرد: یکی از اولویت های ما در آموزش و پرورش انعقاد تفاهم نامه ها با دستگاه های دیگر است و در این تفاهم نامه ها خیلی از اوقات لازم نیست که امکاناتی داده شود بلکه مهم این است که کارها پیش برود و در تعامل هوشمندانه بین دستگاه ها بر اساس اهداف تعیین شده باشد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: یکی از اهداف بنده در این دوره از وزارت آموزش و پرورش گفت وگو با دستگاه های مختلف با اهداف مشترک برای کسب نتایج بهتر است و خوشبختانه امضای تفاهم نامه با معاونت حقوقی رییس جمهوری از جمله آثار و نتایج این گفت و گو ها است. 
حاجی میرزایی بیان کرد: مهم این است که هر دستگاه کاری که انجام می‌دهد در نسبت با دیگری لحاظ کند و در تقابل با هم به یک ترکیب هوشمندانه برسیم. 

وی با اشاره به موضوعات مورد توافق در تفاهم نامه با معاونت حقوقی رییس جمهوری خاطرنشان کرد: حقوق شهروندی از حقوق مهم و جدی جوامع بسیار مهم است و ما با یک پنجم جامعه در شرایطی که بیشترین فراگیری را دارند در ارتباط هستیم و این قابلیت ممتازی است که می‌تواند درخدمت تحقق اهداف کشور قرار بگیرد. 

وزیر آموزش و پرورش افزود: حق حیات مهم است اما کیفیت حیات مهم تر و این کیفیت در گرو آموزش و یادگیری است زیرا به افراد مجال بروز و ظهور می‌دهد و هویت و شخصیت شکل می‌گیرد. 
حاجی میرزایی تاکید کرد :حق بر آموزش از اساسی ترین و حیاتی ترین حقوق در یک جامعه است و بزرگترین فرصت کشور در امر آموزش تحقق یافته است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: نهاد تعلیم و تربیت عهده دار چنین ماموریت و مسئولیتی است  و معتقدم که قاعده مندی است که یادگیری را حاصل می‌کند و اگر چارچوب روشنی برای نوع عمل و اقدام نداشته باشیم یاد نخواهیم گرفت و نمی‌توانیم اشتباهات را اصلاح کنیم و به همین دلیل تاکید کردم که قاعده مندی درست و سنجیده ای ایجاد و اعمال شود. 
 
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تنقیح قوانین تصریح کرد: شورای عالی آموزش و پرورش قدیمی ترین شورا در کشور است که موقعیت قانونی برجسته ای دارد و در این حوزه همراه با شورای عالی انقلاب فرهنگی شروع به تنقیح قوانین کرده اند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha