لبنان ادعاهای رژیم صهیونیستی در باره حزب الله را محکوم کرد

تهران – ایرنا - «سلیم بدوره» نماینده لبنان در سازمان ملل متحد در سخنانی ادعاهای اخیر مقام های صهیونیستی علیه حزب الله را محکوم و آنها را اتهام های بی پایه و اساس و دخالت آشکار در امور کشورش توصیف کرد.

 تارنمای خبری «المیادین» با انتشار سخنان نماینده لبنان در سازمان ملل متحد نوشت که بدوره اظهارات اخیر نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در باره حزب الله را افترا و دخالت آشکار صهیونیست ها در لبنان دانست.

نماینده لبنان در سازمان ملل افزود که سخنان نماینده اسرائیل در متهم کردن حزب الله به تروریسم و اینکه سامانه دفاع موشکی مقاومت اسلامی تهدیدی علیه لبنانی ها است از نظر ما مردود و غیر قابل پذیرش است.

سلیم بدوره نماینده لبنان در سازمان ملل همچنین ژانویه گذشته به دروغ های نماینده اسرائیل پاسخ داده بود و تأکید کرد که حزب الله نیرویی لبنانی به نمایندگی از شمار بزرگی از مردم و بخشی از مقاومت لبنان در برابر اشغالگران صهیونیستی  است که در عرصه سیاسی کشور نیز حضور دارد.

وی همان زمان نیز گفته بود که متهم کردن حزب الله به تروریسم از سوی اسرائیل، تهمت آشکار و ادعایی دروغین است.

نمایندگی دائمی لبنان در سازمان ملل نیز در چهل و پنجمین نشست شورای حقوق بشر که در سپتامبر ۲۰۲۰ برگزار شد به ادعاهای نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل مبنی بر انتقاد از لبنان و حق این کشور برای مقاومت واکنش نشان داده بود.

بر پایه بیانیه وزارت امور خارجه لبنان، هیات نمایندگی این کشور در پاسخ به اظهارات نماینده رژیم صهیونیستی بر حق بیروت در دفاع و مقاومت برای آزادسازی سرزمین های اشغالی در راستای تثبیت و اعمال حاکمیت لبنان از طریق نهادهای قانونی تاکید کرده بود.

این بیانیه همچنین حزب الله را یکی از تشکل های جدا ناپذیر لبنان و مقاومت توصیف خوانده بود.

مقام های رژیم صهیونیستی همواره لبنان را تهدید به جنگ و حمله نظامی می کنند و حزب الله نیز به عنوان یکی از نیروهای لبنانی و مقاومت اسلامی در واکنش به این تهدیدها اعلام می کند که در صورت اقدام عملی صهیونیست ها همانند آنچه در جنگ ۳۳ روزه روی داد، سرنوشت شوم در انتظار اشغالگران خواهد بود.

در یکی از این تهدیدها اواخر بهمن گذشته «آویو کوخاوی» رییس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی و سپس «بنی گانتس» وزیر جنگ این رژیم غزه و لبنان را تهدید به جنگ کرد.

گانتس ادعا کرده بود که اگر درگیری در جبهه شمالی اسرائیل رخ دهد، لبنان بهای سنگینی را خواهد پرداخت.

وی در ادامه بار دیگر ادعاهای مقام‌های صهیونیستی علیه حزب‌الله لبنان را تکرار کرد و گفت: حزب الله اقدام به انبار سلاح و تجهیزات جنگی در مناطق مسکونی کرده و جان لبنانی‌ها را به خطر می‌اندازد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین با هشدار به دولت لبنان، مسؤولیت هرگونه پیامد این اقدام حزب‌الله را متوجه دولت بیروت کرد.

ادعای گانتس درحالی مطرح می‌شود که تاکنون هیچ شاهد و مدرکی برای ادعای این مقام صهیونیست در خصوص انبار مهمات توسط حزب‌الله در مناطق مسکونی به دست نیامده و مقام‌های لبنانی در مراتب مختلف این ادعاها را رد کرده‌اند.

گانتس مرداد گذشته نیز تهدید کرده بود، در صورت هرگونه حمله حزب‌الله به سرزمین های اشغالی، زیرساخت‌های لبنان را نابود خواهد کرد.

از زمان به شهادت رسیدن یکی از نیروهای حزب‌الله لبنان در سوریه در حمله مرداد ماه رژیم صهیونیستی به فرودگاه دمشق، تل آویو از ترس انتقام حزب‌الله به حضور نظامی خود در مرز با لبنان افزوده است و در آمادگی کامل به سر می‌برد.

رییس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی اوایل بهمن تهدید کرده بود که در صورت جنگ در آینده مناطق مسکونی در غزه و در لبنان هدف قرار خواهند گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha