فرماندار: تعداد داوطلبان شورای شهر مهاباد ۲۵ درصد افزایش یافت

مهاباد-ایرنا- فرماندار مهاباد با اشاره به اینکه امسال ۱۹۷ نفر در سطح شهرستان برای انتخابات شوراه ثبت نام کرده‌اند، گفت: آمار نفرات ثبت نامی نسبت به دوره قبل افزایش ۲۵ درصدی نشان می‌دهد.

عارف خدرلو روز پنج‌شنبه در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: با اتمام مرحله ثبت نام انتخابات ۱۶۰ نفر شامل ۲۲ خانم و ۱۳۸ مرد برای شهر مهاباد، ۲۶ نفر شامل چهار خانم و ۲۲ آقا برای شهر گوگ تپه و ۱۱ نفر مرد نیز برای شهر خلیفان ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: افزایش تعداد ثبت نام در این دوره به علت ایجاد شهر نوپای گوگ تپه به عنوان حوزه جدا و همچنین اضافه شدن مناطق سیدآباد و خانقاه به شهر مهاباد است که در این دوره اعمال شده است.

فرماندار مهاباد با بیان اینکه میانگین سنی داوطلبان حدود ۴۰ سال و میانگین تحصیلات آنان نیز فوق لیسانس است، اظهار داشت: مهاباد به نسبت جمعیت پس از ارومیه بیشترین داوطلب انتخاباتی را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه هفت نفر از داوطلبین سابقه حضور در دوره های قبلی را دارند، گفت: برای شهر مهاباد به ازای هر کرسی ۲۳ نفر، برای شهر گوگ تپه به ازای هر کرسی پنج نفر و برای خلیفان نیز به ازای هر کرسی ۲ نفر باهم رقابت می‌کنند.

وی اضافه کرد: در این دوره از انتخابات به علت شرایط خاص مقابله با کرونا ۱۸ نفر به صورت حضوری، ۶۷ نفر از طریق پیشخوان و مابقی نیز از سایر روش ها از جمله گوشی ثبت نام خود را انجام داده‌اند.

فرماندار مهاباد با اشاره به اینکه اعضای هیات اجرایی انتخابات در مهاباد مشخص شده است، گفت: این هیات تا ۲۱ فروردین مراحل تایید صلاحیت افراد ثبت نام شده را بررسی و سپس اسامی را به هیات نظارت اعلام و این هیات نیز تا هشتم اردیبهشت اسامی رد صلاحیت و تایید شدگان را به داوطلبان اعلام خواهد کرد.

وی بیان کرد: در صورت اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده آنان تا ۱۲ اردیبهشت ماه فرصت دارند تا اعتراض خود را تحویل هیات اجرایی استان دهند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد برگزار خواهد شد.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی و ۱۱۵ کیلومتری مرکز استان واقع شده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha