دستگاه‌های اجرایی اولویت‌های فرهنگی شهر برای سال جدید را اعلام کنند

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: اولویت‌های فرهنگی شهر در سال آینده باید توسط شورای فرهنگ عمومی بررسی و تدابیر لازم برای اجرای آنها اجرایی شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز چهارشنبه در یکصد و سی و سومین  جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی اظهار داشت: همچنین باید فعالیت شورای فرهنگ عمومی طی یک سال گذشته نیز مورد بررسی و آسیب شناسی قرار گیرد تا نقاط ضعف احصا و بررسی و جبران‌ شود. 

وی ادامه داد: همچنین پیوست فرهنگی طرح‌های اجرایی در آذربایجان غربی بررسی و مشخص شده و تدابیر لازم برای این طرح‌ها اندیشیده شود. 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: باید از عملکرد استان‌های دیگر در خصوص پیوست فرهنگ شهری الگو برداری کنیم تا نتیجه‌ای مناسب حاصل شود. 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قریشی اضافه کرد: باید مسوول اجرای هر طرح یک پیوست فرهنگی را برای طرح خود داشته باشد و آن توسط شورای فرهنگ عمومی بررسی و نتیجه لازم اعلام شود. 

وی ادامه داد: باید بودجه مناسب و اعضا برای کمیته پیوست فرهنگی و اجرای آن در نظر گرفته شود تا اجرای پیوست‌های فرهنگی با مشکل مواجه نشود. 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به لزوم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، گفت: باید مردم را تشویق به حضور کنیم تا در این دوره نیز نظیر دوره های گذشته شاهد شکست نقشه های دشمن باشیم.

وی تاکید کرد: توجه به فضای مجازی نیز در امر انتخابات بسیار ضروری است تا این فضا از عوامل تخریب دور شود زیرا تخریب در دین اسلام جایز نبوده و شایسته کشور ما نیست. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی نیز در ابتدای این جلسه، گفت: طی امسال ۹۸ مصوبه در شورای فرهنگ عمومی استان مورد پیگیری اعضا قرار گرفته است.

حجت الاسلام ناصر خدایاری اظهار داشت: طی امسال ۹ جلسه در مرکز استان و ۵۸ جلسه در سطح ۱۶ شهرستان‌ دیگر آذربایجان غربی برگزار شده است.

وی ادامه داد: در جلسات شورای فرهنگ عمومی آذربایجان‌غربی مسائل و موضوعات مختلفی توسط دستگاه‌های اجرایی استان مطرح شده و موضوعات و مسائل فرهنگی استان تبیین شده است.

برگزاری کارگاه سواد رسانه‌ای مدیران، تعیین گذر فرهنگی و هنری شهر ارومیه، تعیین روز ١۵ اسفند به نام روز ملی دریاچه ارومیه و اعلام اولویت‌های سال آینده توسط دستگاه‌ها از مسائل مورد توجه در این جلسه بود. 

شورای فرهنگ عمومی بالاترین شورا در راستای اتخاذ تصمیم‌های فرهنگی و اجرای طرح‌های فرهنگی در استان‌هاست و با حضور نماینده ولی فقیه، امام جمعه مرکز استان، استاندار و همچنین مدیران کل نهادهای فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود.

پیگیری اجرای طرح‌های فرهنگی، سیاست‌گذاری در راستای ارتقا و اعتلای فرهنگی جامعه، رصد مشکلات و معضلات فرهنگی با هدف ارائه راهکار اجرایی، تلاش در راستای افزایش نقش نهادهای فرهنگی در توسعه جامعه، پیگیری مشکلات اعتباری طرح‌ها و حتی نهادهای فرهنگی و برنامه ریزی برای بسط و گسترش اقدامات فرهنگی و مبتنی بر دین از جمله وظایف و اقدامات این شورا به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha