تخت فولاد و گلستان شهیدان اصفهان یک زیارتگاه کامل است

اصفهان - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: تخت‌ فولاد و گلستان شهدای اصفهان از بزرگترین قبرستان شیعه و یک زیارتگاه کامل است و لازم است از نظر زیبایی و فضاسازی برنامه‌ریزی بیشتری برای آن صورت گیرد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد روز چهارشنبه در آیین افتتاح سالن گلستان شهدای اصفهان افزود : به نظر می‌رسد لازم است سقف این سالن با ارتفاع بیشتر و مزین به هنر اصفهان باشد و  همچنین جا دارد درهای این بنا به صورت چوبی دارای ماندگاری بیشتر و وضعیت مناسب باشد.
امام جمعه اصفهان تصریح کرد: البته شهرداری اصفهان زحمات بسیاری در این خصوص متقبل شد و ۱۳۰ میلیارد تومان برای آزادسازی منازل و اماکن و ساخت آن هزینه کرد.
وی تصریح کرد: تلاش شد رضایت کامل مردم‌ در آزادسازی‌ها لحاظ شود و منازل و اماکن با قیمت واقعی خریداری شود.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: در ابتدا قرار بود سالن گلستان شهدا با همکاری شهرداری، استانداری و بنیاد شهید و امور ایثارگران ساخته شود ولی به دلیل نبود بودجه لازم در اختیار استانداری و بنیاد شهید، تنها شهرداری اصفهان وارد عمل شد.
 وی تصریح کرد: لازم است در ادامه سامانه صوتی، فرش و برخی نواقص دیگر برطرف شود و به نظر می‌رسد با توجه به اینکه در این محل مجالس مذهبی و دینی برگزار می‌شود، یک‌حساب مشخص برای مشارکت عمومی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران باز شود تا زمینه حضور همگانی در تکمیل این طرح فراهم شود.
امام جمعه اصفهان با بیان‌اینکه این مکان متعلق به شهداست، افزود: بالاتر از شهادت هیچ نعمت و خیری نیست و لذا هرچه در این خصوص تلاش شود کم است.
آیت الله طباطبایی‌نژاد اضافه کرد: همانطور که امامزاده‌ها باید به مرکز فرهنگی تبدیل شود، لازم است این نقطه نیز محیطی برای فعالیت‌ها و کارهای فرهنگی باشد زیرا این شهدایی که راه ائمه (ع) را طی کرده‌اند و جایگاه ویژه‌ای نزد خداوند دارند، مقامی کمتر از مقام امامزاده ندارند.
 سالن گلستان شهدای اصفهان با هزینه‌ای بالغ بر هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به همت شهرداری اصفهان همزمان با میلاد فرخنده امام حسین علیه السلام و روز پاسدار به بهره‌برداری رسید.
مساحت زیربنا، سالن‌ها، رواق‌ها، لابی‌ها، تأسیسات اداری، سرویس بهداشتی و پست برق ۹ هزار و ۵۰۰ مترمربع و محوطه و پارکینگ روباز ۱۲ هزار و ۲۷۰۰ مترمربع است که در مجموع ۲۲ هزار و۲۰۰ مترمربع می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha