آخرین تحولات فلسطین؛ بازداشت ۱۰ فلسطینی از سوی نظامیان صهیونیست

تهران-ایرنا- نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز (چهارشنبه) ۱۰ نفر از فلسطینیان ساکن کرانه باختری را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از فلسطین الان، مرکز اطلاع‌رسانی انجمن اسرای فلسطین اعلام کرد که نظامیان صهیونیست صبح امروز با یورش به منازل فلسطینیان ساکن کرانه باختری، ۱۰ فلسطینی را بازداشت کردند.

نظامیان صهیونیست شب گذشته نیز به شهرک کفر قدوم در شمال قدس اشغالی یورش برده و اقدام به سرکوب فلسطینیان کردند.

منابع محلی اعلام کردند که در درگیری‌های شب گذشته در این شهرک، ده‌ها فلسطینی زخمی یا بر اثر استنشاق گاز اشک‌آور دچار خفگی شدند.

خبر دیگر از آخرین تحولات فلسطین اینکه اتحادیه اروپا درباره تصمیم رژیم صهیونیستی برای تخلیه خانه‌های شماری از خانواده‌های فلسطینی در محله "شیخ جراح" در قدس اشغالی ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، نماینده اتحادیه اروپا در فلسطین اظهار داشت که این اقدامی بسیار نگران کننده است و شمار بیشتری از خانواده‌های فلسطینی را با خطر تخلیه خانه‌های خود و آواره شدن مواجه می‌کند.

وی خواستار پیگیری دقیق وضعیت خانواده‌های فلسطینی در محله شیخ جراح شد.

محله شیخ جراح یکی از محله‌های فلسطینی‌نشین در شمال بخش قدیمی قدس اشغالی است. ساکنان این محله همگی جزو فسطینیان ساکن سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ هستند که از خانه و کاشانه خود کوچانده شده‌اند.

رژیم صهیونیستی تصمیم دارد پس از تخلیه این خانه‌ها، شهرکی ۲۵۰ واحدی برای صهیونیست‌ها بر روی زمین‌های آن احداث کند.

سیطره بر محله شیخ جراح سرآغاز اجرای طرح شوم رژیم صهیونیستی برای سیطره بر دیگر محله‌ها همچون وادی الجوز و سلوان و پیشبرد اهداف رژیم در این شهر خواهد بود. در حقیقت هدف اصلی و نهایی، یهودی‌سازی قدس به ویژه بخش قدیمی آن و سیطره نهایی بر مسجد مبارک الاقصی است.

ساکنان محله شیخ جراح تحت هیچ شرایطی حاضر به تخلیه خانه‌های خود نیستند و هر هفته در اعتراض به سیاست‌های جائرانه دشمن صهیونیستی و دادگاه‌های اسرائیلی در این محله تجمع اعتراضی برگزار می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha