جدیدترین زیردریایی سرنشین دار چین به بهره برداری رسید

تهران- ایرنا- جدیدترین زیردریایی سرنشین دار چین به نام «تلاشگر» (Striver) با تحویل به مؤسسه علوم و مهندسی دریای عمیق وابسته به آکادمی علوم چین ،فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از گلوبال تایمز، مرکز تحقیقات علمی کشتی چین که تولید کننده زیردریایی های سرنشین دار است، این زیردریایی را روز گذشته به مؤسسه علوم و مهندسی دریای عمیق در شهر «سانیا» واقع در استان «های‌نان» در جنوب چین تحویل داد.

انتظار می رود زیردریایی تلاشگر چین نقش مهمی در تحقیقات علمی اعماق دریا، بررسی منابع دریایی و ماموریت های نجات اضطراری دریایی این کشور ایفا کند.

موسسه علوم و مهندسی دریای عمیق وابسته به آکادمی علوم چین، هدایت روند تشکیل یک کمیته علمی به منظور استفاده از زیردریایی تلاشگر و زیردریایی سرنشین دار «جنگجوی دریای عمیق» را هدایت کرده است .این زیردریایی ها به ترتیب قابلیت غواصی در اعماق ۱۰ هزار متر و چهار هزار و ۵۰۰ متری را دارند.

زیردریایی سرنشین دار جنگجوی دریای عمیق  چین با غواصی در عمق ۱۰ هزار و ۹۰۹ متری در گودال ماریانا در نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی، یک رکورد ملی را به ثبت رساند.

این زیردریایی سرنشین دار توانست سه کارشناس را به منظور انجام تحقیقات علمی به مدت ۶ ساعت به بستر دراز گودال ماریانا ببرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha