داوطلبان بیش از سه برابر حدنصاب در شوراهای راز و جرگلان ثبت‌نام کردند

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری راز وجرگلان گفت: ۵۳ نفر داوطلب در ششمین دوره شورای اسلامی شهرها این شهرستان مرزی خراسان شمالی ثبت نام کردند که این میزان بیش از سه برابر حدنصاب است.

رفیع مکرمی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۲۳ نفر برای شهر یکه سعود در بخش جرگلان، ۱۷ نفر برای شهر غلامان و ۱۳ داوطلب نیز برای تصدی شورای شهر راز ثبت نام کردند.

وی افزود: رقابت این داوطلبان برای ۱۵ کرسی اصلی و ۹ کرسی علی‌البدل شورای اسلامی شهرهای رازوجرگلان است.

مکرمی با بیان اینکه داوطلبان شهرهای بالای ۲۰هزار نفر باید دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم باشند، افزود: بیشتر این داوطلبان شرایط تحصیلی مندرج در قانون انتخابات را دارا هستند و تنها تعداد محدودی از آنها با توجه به اینکه یک دوره تصدی شورای شهر در همان محل را داشتند، از این قانون مستثنی می شوند.

 بر اساس آخرین گزارش در مجموع ۶۷۹ نفر از داوطلب برای انتخابات  شورای اسلامی شهرهای خراسان شمالی به صورت حضوری و اینترنتی نامنویسی کردند.

شهرستان مرزی راز و جرگلان که در فاصله ۱۲۰ کیلومتری شمال بجنورد واقع است،  سه بخش و ۶ دهستان با جمعیت ۷۰ هزار نفر دارد و ۹۵ درصد جمعیت این منطقه روستایی هستند.

این شهرستان در اسفندماه سال ۱۳۹۲ به شهرستان ارتقا پیدا کرد و ۷۵ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ترکمنان اهل سنت هستند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور ۲۸ خردادماه سال آینده در خراسان شمالی نیز برگزار می شود و مردم این استان باید از بین داوطلبان شهری ۲۰۷ نفر را به عنوان عضو اصلی و علی البدل شورا انتخاب کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha