استاندار خراسان شمالی: آیین سال تحویل در امامزاده‌ها برگزار نمی‌شود

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: فرمانداران و مسوولان اوقاف و امور خیریه استان به علت شیوع ویروس کرونا موظف به جلوگیری از برگزاری آیین سال تحویل ۱۴۰۰ در امامزاده‌های استان هستند.

محمدعلی شجاعی روز چهارشنبه در ستاد تسهیلات خدمات سفر خراسان شمالی با اشاره به برنامه های که ممکن است در امامزاده های استان برپا شود اظهار داشت: قرار بر این نیست که امام زاده ها محل تجمع شوند.

وی در ادامه گفت: پایگاه‌های مناسبی با تجهیزات کافی و ساختاری زیبا که معرف استان باشد باید در ورودی های استان جانمایی شود که مسافران بتوانند همه اطلاعات و خدماتی را که نیاز دارند به طور کامل دریافت کنند و سرگردان نباشند.   

وی افزود: کیفیت و کمیت خدماتی که به مسافران ارائه می شود افزایش یابد و کاستی های سال قبل نیز پوشش داده شود.

وی خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه هایی که خدمات آن ها مورد نیاز است باید در این محل حضور داشته باشند و در این پایگاه ها باید بسته ای که معرف همه توانمندی های استان است تعریف شود و از دیگر سو همه دسترسی ها برای مسافران فراهم باشد.

وی گفت: در دیگر شهرستان های استان نیز باید این پایگاه ها با هماهنگی با شهرداری ها و فرمانداران تعریف شود.

استاندار خراسان شمالی افزود: آمار خلاصه شده و به روز و هشدارهای هواشناسی در اختیار سیستم اطلاع رسانی پیامکی قرار بگیرد تا با ورود هر مسافر، پیامکی شامل خوشامدگویی، هشدارها و نشانی پایگاه های خدمات سفر به دست مسافران برسد.

وی با اشاره به تامین نیازهای کامل مسافران اظهار داشت: فهرست بانک ها، نانوایی ها و مراکز کشیک مانند داروخانه ها در ایام تعطیل اعلام و در اختیار مسافران قرار بگیرد و تامین نان و دیگر اقلام مورد نیاز مسافران نیز از نظر دور نماند.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال تشویق مردم به سفر نیستیم اما باید به مسافران بر طبق انجام وظیفه باید خدمت دهیم ارائه خدمات سفر برای تسهیل تردد است نه اسکان مسافران و در عین حال در تمامی موارد نیز پروتکل های بهداشتی باید رعایت شود.

خراسان شمالی ۸۶۳هزار نفر جمعیت دارد.

این استان که از ابتدای مردادماه رنگ قرمز شیوع کرونا به خود گرفته بود، هم اکنون بنا بر اعلام مسوولان بهداشتی در وضعیت زرد و آبی قرار دارد.

از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی واقع در شمال شرق کشور ۴۴ درصد آن در روستاها سکونت دارند.  

این استان مسیر تردد مسافران به مشهد مقدس است و تا قبل از شیوع کرونا سالانه ۲۰ میلیون مسافر از آن عبور می کردند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha