حوزه‌های علمیه خواهران نقش مهم جهانی در گسترش تمدن اسلامی دارند

سمنان- ایرنا- معاون ارتباطات و امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: حوزه علمیه خواهران اکنون در سطحی قرار دارد که اگر نقش خود را بداند و مطابق جایگاه خود نقش‌آفرینی کند، تمدن اسلامی به سرعت در جهان گسترش می‌یابد.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد واحدی روز چهارشنبه در دیدار با مدیران و معاونان مدارس علمیه خواهران استان سمنان در سالن بنت‌المصطفی مدرسه عصمتیه سمنان ابراز داشت: مبارزه با جهل کار تمدن‌ سازان اسلامی است و تمدن سازی از مسیر علم و برطرف کردن جهل می‌گذرد.

وی افزود: تمامی نیروهای حوزه علمیه خواهران در راستای عالم کردن بانوان تلاش می‌کنند و تربیت جامعه بانوان، نقش‌آفرینی و مقاوم‌سازی در تمدن اسلامی است.

معاون ارتباطات و امور حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه نقش آفرینی حوزه‌های علمیه در تمدن‌سازی به ۲ صورت انجام می‌شود گفت: نقش آفرینی مستقیم از طریق تربیت طلبه‌های عالم، بصیر و کارآمد و نقش آفرینی غیرمسقیم از طریق تربیت طلبه‌هایی که بتوانند دیگران را تربیت کنند صورت می گیرد.

وی با تاکید بر دید بلندمدت در تربیت طلبه‌ها گفت: دشمن تمام تلاش و انرژی خود را صرف متزلزل کردن اعتقاد زنان جوان جامعه می‌کند زیرا اگر فرهنگ زنان تغییر کند فرهنگ کل جامعه تغییر می‌کند.

واحدی بیان کرد: تلاش حوزه‌های علمیه در ارتقاء محتوای تمدن‌ سازی است زیرا زیرساخت‌ها و نیازهای فیزیکی تامین شده است.

به گزارش ایرنا، حوزه‌های علمیه خواهران ۵۰۰ مدرسه در کشور دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha