تیراندازی در آمریکا ۸ کشته و یک زخمی بر جای گذاشت

تهران-ایرنا- منابع خبری آمریکایی از وقوع تیراندازی در شهر آتلانتای ایالت جورجیای این کشور خبر دادند که به کشته شدن دستکم  ۸ نفر نفر و زخمی شدن یک نفر منجر شده است.

به گزارش ایرنا، تارنمای هیل گزارش داد: تیراندازی نخست در آکووث منطقه ای در شمال غرب آتلانتا آغاز شد. در این حمله ۴ نفر کشته شدند. به گفته مقامات پلیس این منطقه، این حمله تقریبا ساعت ۵ عصر سه شنبه انجام شد.

پلیس اتلانتا سپس حوالی ساعت ۵ و ۴۵ دقیقه در یک عملیات سرقت در سالن ماساژ در منطقه شمال شرق این شهر ورود کرد که در این حمله نیز سه نفر کشته شدند. با ورود پلیس به صحنه، چندین تیراندازی در خیابان محل استقرار یک مرکز ورزشی و تفریحی (مرکز تفریحی سونا، استخر، جکوزی) رخ داد که جسد یک زن دیگر نیز کشف شد.

سی ان ان نوشت: دو حمله در یک مرکز ورزشی و تفریحی در شمال غرب آتلانتا و حمله دیگر حدود ۳۰ مایلی منطقه چروکی در شمال غرب این شهر رخ داد.  

سی ان ان به نقل از منابع  پلیس نوشت: شواهد نشان می دهد که به احتمال زیاد این حملات توسط یک نفر انجام شده است. انگیزه مظنون یا مظنونان احتمالی هنوز معلوم نیست.

به گفته مقام های پلیس یک فرد مظنون بازداشت شده است. چهارنفر از قربانیان این حملات زن و ظاهرا اسیایی بوده اند.

مقامات پلیس آتلانتا گفته اند گشت زنی پلیس در اطراف مراکز تجاری مشابهی افزایش یافته است.

در حالی که هنوز انگیزه این تیراندازی ها مشخص نیست، اما رسانه های محلی گزارش می دهند که قربانیان از نژاد آسیایی هستند و به گمانه زنی ها مبنی بر اینکه این جنایت ناشی از تنفر بوده است، دامن می زند.

قانون حمل سلاح گرم در آمریکا و مسلح بودن بیش از ۳۰۰میلیون آمریکایی، تهدید امنیتی جدی اما پنهان در این کشور است که همواره حوادث خونباری به دنبال داشته و تاکنون هیچ یک از روسای جمهوری آمریکا در مهار این تهدید به عنوان یک چالش امنیتی برای کشورشان موفق نبوده اند.

چندین حادثه تیراندازی مرگبار از زمان روی کار آمدن جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا چالش مهمی را برای او پدید آورده است.

 تیراندازی مرگبار در آمریکا از زمان آغاز دولت جو بایدن از روز چهارشنبه گذشته تا کنون است.

 متمم دوم قانون اساسی ایالات متحده آمریکا، از حق مردم برای داشتن سلاح و  حمل آن حمایت می کند  و در ۱۵ دسامبر ۱۷۹۱، به عنوان بخشی از ۱۰ متمم گنجانده شده در منشور حقوق ایالات متحده آمریکا به تصویب رسیده است.

موسسه پژوهشی «اسمال آرمز» در ژنو سوئیس، بنابر تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۷ بعمل آورد، به این نتیجه رسید که  برای هر ۱۰۰ آمریکایی حدود ۱۲۰ قبضه سلاح گرم وجود دارد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =