تغییر سبک مصرف‌گرادر زندگی گام نخست توسعه اقتصادی است

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: تغییر سبک مصرف گرا در زندگی و گسترش فرهنگ قناعت و ساده‌زیستی از موازین دینی و گام نخست توسعه اقتصادی است.

آیت‌الله «قربانعلی دری نجف‌آبادی» روز چهارشنبه در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی، افزود: روزانه بیش از ۱۳۵ میلیون تن انواع کالای اساسی در کشور تولید می‌شود که با مصرف بهینه و پرهیز از اسراف می‌توان بخش عمده‌ای از نیاز کشور را با این میزان کالا تامین کرد.

وی ادامه داد: تفکر مصرف گرا در هر جامعه‌ای متاثر از عوامل متعدد از جمله فرهنگ عمومی ، هنجارها و ارزش های حاکم است و از جنبه های منفی و ضد اقتصادی مصرف محسوب می‌شود که با تغییر در الگوی مصرف یک کشور و تمایل به تجملات ، زمینه مشکلات بسیاری را فراهم می‌کند، بنابراین باید با تغییر الگوی مصرف و گسترش فرهنگ قناعت از بروز مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه جلوگیری کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: مقام معظم رهبری از سال های گذشته نسبت به جنگ اقتصادی غرب علیه ایران اسلامی هشدار داده‌اند و در یک حلقه به هم پیوسته با ارائه شعارهایی که از مولفه‌های اقتصاد مقاومتی بوده سعی در مقاوم سازی پایه‌های اقتصادی کشور کردند و  پیاده‌سازی نظرات و منویات معظم له در این خصوص مانند تمام عرصه‌ها راهگشا است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی نسبت به تنظیم بازار کالاهای اساسی به خصوص در آستانه سال نو  تاکید کرد و گفت: با افزایش تیم‌های بازرسی و نظارت گسترده بر فعالیت اصناف مختلف باید از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها جلوگیری و متخلفان برابر قانون برخورد شود.

وی اظهار داشت: مصرف گندم، گاز، روغن و بنزین در کشور به‌هیچ عنوان معقول نیست و اصلاح الگوی مصرف باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد چرا که کشور در شرایط تحریم قرار دارد و باید با قناعت و ساده زیستی و مصرف بهینه توطئه‌های دشمنان را خنثی کرد.

امام جمعه اراک نسبت به شیوع ویروس کرونا در نتیجه آمد و شدهای غیر ضرور هشدار داد و افزود: سال گذشته و در موج نخست ویروس کرونا استان مرکزی از استان‌های موفق کشور در مقابله با این ویروس منحوس بود بنابراین امسال نیز با همراهی مردم و تلاش‌های کادر درمان می‌توان با آن مقابله کرد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به انتخابات سال ۱۴۰۰ نیز گفت: حضور هر چه بیشتر مردم در این فرآیند ملی تثبیت اقتدار نظام را به دنبال خواهد داشت و مسئولان وظیفه دارند در این خصوص برنامه‌ریزی کنند.

وی بیان کرد: توسعه زنجیره تولید، حل مشکلات صنایع، راه‌اندازی صنایع راکد، نقش آفرینی آحاد جامعه در فرآیند تولید از مهمترین مسائلی است و که می تواند زمینه ساز تقویت بنیه اقتصادی استان باشند و باید سرلوحه امور آحاد مردم و مسئولان در سال آینده باشد.

کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی هر دو هفته یکبار در مصلی بیت‌المقدس اراک برگزار می‌شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =