هشت پروژه میراث فرهنگی در بافق بهره برداری شد

یزد - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق با اشاره به زیان ناشی از شیوع ویروس کرونا به صنعت گردشگری از سال گذشته تاکنون، گفت: با این وجود در سال ۹۹ ، هشت پروژه با پنج میلیارد تومان هزینه در شهرستان تکمیل و به بهره‌برداری رسید.

لیلا رنجبر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، بدون اشاره به زیان اقتصادی ناشی از شیوع کرونا به این بخش ، افزود: هزینه این پروژه‌ها با سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکت بخش دولتی تامین و پرداخت شد.

وی یکی از پروژه های شاخص را مجتمع گردشگری با سه میلیارد تومان ذکر کرد و یادآور شد: این مجموعه در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع در حاشیه شهر از سوی بخش خصوصی تکمیل و در حال بهره برداری است.

به گفته رییس اداره میراث فرهنگی بافق مجتمع یادشده رستوران، تالار و فضای اقامتی دارد و دیگر پروژه‌ها را سفره خانه با هزار مترمربع و ۲ واحد بوم گردی ذکر کرد .

این مسوول در ادامه بازسازی برج روستاهای سیدآباد و شیطور، مرمت مسجد جامع قدیم شهر بافق و گذر فرهنگی میدان خان را از دیگر پروژه‌ها برشمرد که امسال بازسازی و آماده بهره‌برداری شد.

 به گفته رنجبر همچنین مرمت کاروانسرای میدان خان که شامل حمام، آب انبار، مدرسه علمیه، مسجد جامع تاریخی، معابر قدیمی و کاروان سرای زرتشتیان است، عملیات اجرایی آن از سال ۹۵ با ۱۳ میلیارد تومان هزینه آغاز شد که در آستانه سال نو به بهره برداری رسید و جریان زندگی همچنان در بافت تاریخی ادامه یافت.

تاکنون ۳۰۰ اثر در شهرستان بافق شناسایی شد که از این تعداد ۶۷ اثر آن در آثار ملی به ثبت رسید و مرکز این شهرستان ۵۸ هزار نفری در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha