حوادث چهارشنبه آخر سال در همدان یک کشته و ۳۲ مصدوم برجا گذاشت

همدان- ایرنا- مدیر اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: حوادث مرتبط با چهارشنبه اخر سال(در روزهای اخیر) یک کشته و ۳۲ مصدوم داشته است.

"حبیب معصومی" بامداد چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: انفجار موادمحترقه دست ساز از ابتدای ماه جاری(اسفند)  در این استان ۱۰ مجروح و یک کشته داشته، ضمن اینکه امشب نیز در حوادث چهارشنبه سوری(تاکنون) ۲۲ نفر مجروح شده اند.

وی اظهار داشت: هشت نفر از مصدومان حوادث چهارشنبه پایان سال توسط آمبولانس های اورژانس به بیمارستان منتقل شدند که پنج نفر در همدان، یک نفر در ملایر، یک نفر در نهاوند و یک نفر نیز در کبودراهنگ بودند.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان بیان کرد: همچنین ۱۴نفر دیگر توسط اعضای خانواده یا همراهان به بیمارستان منتقل شدند که شامل پنج مصدوم در بیمارستان آیت الله بهاری شهرستان بهار، پنح مصدوم در بیمارستان بعثت و چهار نفر نیز در بیمارستان سینا شهر همدان است.

معصومی ادامه داد: بیشتر مصدومان در گروه سنی ۶ تا ۱۸ سال هستند و بیشترین آسیب نیز به ناحیه چشم، سوختگی و قطعی عضو بوده است.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان بیان کرد: برخی از خانواده ها هنگام مواجهه با سوختگی از خمیردندان و یا  سیب زمینی برای درمان و یا تسکین درد ناحیه آسیب دیده استفاده می کنند که این کار غیر علمی و کاملا مضر است.

حوادث چهارشنبه سوری سال گذشته در استان همدان نیز  ۱۰۹ مصدوم بر جا گذاشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha