بوستان ۲۰ هکتاری کوچک‌ره‌ش سنندج میزبان جشن نوروز ۱۴۰۰ شد

سنندج - ایرنا - معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: بر اساس برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های انجام شده ویژه برنامه جشن نوروز ۱۴۰۰ در بوستان ۲۰ هکتاری کوچک‌ره‌ش ضبط می‌شود.

به گزارش ایرنا، سرکوت نجفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: مراسم نوروز باستانی یکی از آیین‌های کهن ایرانیان و یادگار نیاکان ما است که در نقاط مختلف کشور با برگزاری آیین‌هایی فرا رسیدن سال نو را جشن می‌گیرند.

وی افزود: در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ جشن بزرگ نوروز توسط این شهرداری در ورزشگاه گولان برگزار شد که با استقبال کم نظیر شهروندان سنندجی روبرو شد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج یادآور شد: سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری به مناسبت نوروز باستانی وجود نداشت و امسال نیز به همین علت و به دلیل حفظ سلامت شهروندان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزاری جشن‌ها با حضور شهروندان امکان پذیر نیست.

وی گفت: جلسات متعددی در کمیسیون فرهنگی شورای شهر در خصوص برگزاری مراسم‌های نوروز برگزار شد و تمهیدات لازم در خصوص برگزاری آیین‌های فرهنگی انجام شده است.

نجفی افزود: یکی از اقدامات مثبت شهرداری در سال جاری احداث بوستان ۲۰ هکتاری کوچک‌ره‌ش بود که دارای پتانسیل‌های خاصی برای برگزاری مراسم‌های هنری و فرهنگی است.

وی با اشاره به ضبط ویژه برنامه جشن نوروز در بوستان ۲۰ هکتاری کوچک ره‌ش اظهار داشت:این ویژه برنامه عصر جمعه هفته جاری از صدا و سیمای مرکز کردستان پخش می‌شود.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج اعلام کرد: اجرای‌موسیقی سنتی، موسیقی پاپ، مراسم روشن کردن آتش و هلپرکی از جمله برنامه‌های جشن نوروز است.

شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =