۲۶ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۹
کد خبرنگار: 2660
کد خبر: 84266514
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مرز تجاری چذابه در تعطیلات نوروزی فعال است

اهواز- ایرنا - فرماندار دشت آزادگان گفت: مرز تجاری چذابه در تعطیلات نوروزی بجز روز عید(اول فروردین ۱۴۰۰) برای صادرات کالا به عراق باز و فعال خواهد بود.

حمید سیلاوی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگارایرنا با بیان اینکه هماهنگی های لازم برای فعال نگه داشتن مرز چذابه با طرف عراقی انجام شده است افزود:بازرگانان و تجار محلی وعراقی می‌توانند با هماهنگی های قبلی نسبت به مبادلات مرزی اقدام کنند.
وی گفت: گمرک ، پایانه تجاری ، مرزبانی ، استاندارد وبهداشت در ایام نوروزی برای ارائه خدمت به بازرگانان وتجار فعال خواهند بود.
فرماندار دشت آزادگان افزود: صادرات کالا به عراق از مرز چذابه با رعایت همه شیوه نامه های بهداشتی و عملیات گندزدایی به منظور پیشگیری از شیوع کرونا انجام می شود.

وی اضافه کرد: با وجود منع تردد مسافر در مرز مسافری چذابه ، هیچ گونه خللی در روند صادرات کالا به وجود نیامده است.
مرز تجاری چذابه در ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز از مرداد ماه امسال پس از ۶ ماه تعطیلی ناشی از مخاطرات شیوع ویروس کرونا ، با توافق مقام های دوکشور دوباره بازگشایی شد.
سیلاوی درادامه افزود:۲ آزمایشگاه سیار برای انجام آزمایش سریع کرونا در مرز چذابه ایجاد شده است و تمامی رانندگان و فعالان اقتصادی که در مرز تردد دارند حتما باید تست کرونا را انجام دهند.
وی گفت: اتباع عراقی که همسر ایرانی دارند یا نوبت مراجعه به مراکز درمانی کشور را دارند پس از انجام تست کرونا و اطمینان از عدم ابتلا به این ویروس اجازه ورود به کشور را دارند.
مرزهای مسافری چذابه و شلمچه از یک ماه پیش به دستور استاندار خوزستان به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونا بسته شدند.
مرزهای زمینی ودریایی خوزستان با عراق به تدریج از تیرماه سال ۱۳۸۲ پس از سرنگونی رژیم بعثی عراق برای صادرات کالا به عراق و درمهرماه همان سال برای عزیمت کاروان های زیارتی باز شدند.
زائران اربعین ، امسال به علت مخاطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا با تصمیم مقام‌های ارشد ۲ کشور عراق و جمهوری اسلامی ایران به شهرهای مقدس عراق مشرف نشدند.
استان خوزستان با ۲ استان میسان و بصره مناسبات تجاری ، آموزشی و فرهنگی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha