جانبازان ۷۰ درصد محمود زاده، ‌وزیری و ملکی به همرزمان شهید خود پیوستند

تهران - ایرنا -  جانبازان ۷۰ درصد «غلامعلی محمودزاده»، «حاج فردین وزیری» و «رمضانعلی ملکی» یادگاران هشت سال دفاع مقدس پس از سال‌ها تحمل رنج و جراحات ناشی از جنگ تحمیلی دعوت حق را لبیک گفته و به هم‌رزمان شهیدشان پیوستند.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگاز حوزه ایثار و شهادت ایرنا، «غلامعلی محمودزاده» جانباز سرافراز ۷۰ درصد و یادگار دوران دفاع مقدس پس از سال‌ها تحمل رنج و جراحات ناشی از جنگ تحمیلی دعوت حق را لبیک گفت و به یاران شهیدش پیوست. گفتنی است پیکر پاک این شهید سرافراز در گلزار شهدای دزفول به خاک سپرده شد.

شایان‌ذکر است شهید والامقام «غلامعلی محمودزاده» متولد آبان ماه ۱۳۴۲ در دزفول فروردین‌ماه سال ۱۳۶۱ در منطقه عملیاتی فتح المبین براثر انفجار مین به درجه رفیع جانبازی نائل‌ آمده است.

جانباز ۷۰ درصد «وزیری» به یاران شهیدش پیوست

«حاج فردین وزیری» جانباز گرانقدر ۷۰ درصد از استان کرمانشاه پس از تحمل ۳۲ سال رنج و درد ناشی از جانبازی، به یاران شهیدش پیوست. پیکر پاک این جانباز با حضور خانواده‌های شاهد و ایثارگر و اقشار مختلف مردم در کرمانشاه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تشییع شد.

شهید «حاج فردین وزیری» متولد سال ۱۳۴۶ جمعی ارتش جمهوری اسلامی ایران سال ۱۳۶۷ در منطقه عملیاتی بستان دچار ضایعه گردنی شد و قریب به ۳۲ سال از عمر خود را با درد و رنج ناشی از این مجروحیت سپری کرد.

جانباز ۷۰ درصد «رمضانعلی ملکی» به یاران شهیدش پیوست

جانباز ۷۰ درصد «رمضانعلی ملکی» پس از تحمل ۳۵ سال درد و رنج ناشی از مجروحیت به یاران شهیدش پیوست.  مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر این جانباز شهید سرافراز، در گلزار مطهر شهدای شهر قزوین برگزار شد.

جانباز شهید «رمضانعلی ملکی» سال ۱۳۳۴ در روستای آقا بابا از توابع شهرستان قزوین به دنیا آمد و سال ۱۳۶۴ در عملیات والفجر ۸ در منطقه فاو، بر اثر جراحات شیمیایی داخلی، چشم، پوست و ریه به افتخار جانبازی نایل آمد.

مادر شهیدان «زاهدپاشا» به فرزندان شهیدش پیوست

حاجیه خانم «نسا قلی‌پور پاشا» مادر بزرگوار شهیدان والامقام دفاع مقدس «زمان و جواد زاهدپاشا» از شهرستان بابل در استان مازندران، دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. پیکر پاک این مادر صبور و فداکار در گلوگاه بندپی شرقی بابل تشییع و در گلزار شهدای سیدنظام الدین پاشا امیر در جوار فرزندان شهیدش به خاک سپرده شد.

شهید «زمان زاهدپاشا» اول شهریورماه سال ۱۳۳۷ متولد و در بیست آذرماه سال ۱۳۶۰ در عملیات مطلع الفجر در گیلان‌غرب به درجع رفیع شهادت نائل آمد.
شهید «جواد زاهدپاشا» نیز در دوم فروردین سال ۱۳۳۶ متولد و در یازدهم بهمن‌ماه سال ۱۳۶۵ در شلمچه کربلای پنج به درجه رفیع شهادت نائل شد.

مادر شهیدان «میرزائی حمیدآبادی» آسمانی شد

خانم «فاطمه زارع رنجبر» مادر شهیدان گران‌قدر «محمد و محمود میرزائی حمیدآبادی» از شهرستان رفسنجان استان کرمان، پس از سال‌ها تحمل دوری فرزندان، دیدار حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

شهید «محمود میرزائی حمیدآبادی» در پانزدهم اردیبهشت‌ماه ۴۴ در شهر رفسنجان چشم به جهان گشود. وی تا پایان دوره راهنمایی درس خواند و به‌عنوان بسیجی به جبهه‌های حق علیه باطل شتافت و در ۲۶ خردادماه ۶۲ در منطقهٔ فارسیاب خرمشهر به شهادت رسید. مزار وی در گلزار شهدای روستای رستم‌آباد رفسنجان قرار دارد.

شهید «محمد میرزائی حمیدآبادی» نیز در دوم خرداد ۴۹ چشم به جهان گشود و در سال ۶۷ به شهادت رسید. مزار وی نیز در کنار برادر شهیدش در گلزار شهدای روستای رستم‌آباد قرار دارد.

پدر شهیدان «صالحی» آسمانی شد

مرحوم «حاج علی صالحی» پدر بزرگوار شهیدان «محمدحسین و غلامرضا صالحی» از شهرستان نجف‌آباد اصفهان دار فانی را وداع گفت. پیکر این پدر بزرگوار برروی دستان مردم شهرستان نجف‌آباد تا گلزار شهدا تشییع و سپس در گلزار شهدای این شهرستان به خاک سپرده شد.  

گفتنی است شهید «غلامرضا صالحی» در بیست‌وسوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۳ متولد شد، وی در بیست‌ودوم بهمن‌ماه سال ۱۳۶۱ در فکه در عملیات والفجر مقدماتی به درجه رفیع شهادت نائل شد.
شهید  «محمدحسین صالحی» در بیست‌ویکم دی‌ماه سال ۱۳۴۶ متولد شد و در بیست‌ودوم اسفندماه سال ۱۳۶۲ در جزایر مجنون در عملیات خیبر به شهادت رسید.

پدر شهیدان «خاکزادان» به فرزندان شهیدش پیوست

پدر گرانقدر شهیدان «محمدحسن و حسین خاکزادان» از شهرستان نیشابور استان خراسان رضوی به علت کهولت سن دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

پیکر این اسوه صبر و استقامت در گلزار شهدای «بهشت فضل» نیشابور با ادای مردم و احترام مسئولان به خاک سپرده شد.
شهیدان «محمدحسن و حسین خاکزادان» سال ۱۳۴۲ و سال ۱۳۴۸ چشم به جهان گشودند و سال ۱۳۶۳ در عملیات بدر جزیره مجنون و سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۴ شلمچه به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.

مادر شهیدان «ابراهیمیان» آسمانی شد

مرحومه حاجیه خانم «احترام ابراهیمیان» مادر بزرگوار شهیدان «عباسعلی و علیرضا ابراهیمیان» از شهرستان نجف‌آباد استان اصفهان دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.

پیکر این مادر بزرگوار برروی دستان مردم شهرستان نجف آباد تا گلزار شهدا تشییع و سپس در گلزار شهدای این شهرستان به خاک سپرده شد.  

شهید «عباسعلی ابراهیمیان» سال ۱۳۳۲ متولد شد  و  سال ۱۳۶۷ در عملیات تک عراق به درجه رفیع شهادت نائل شد. شهید  «علیرضا ابراهیمیان» سال ۱۳۴۶ متولد شد و سال ۱۳۶۲ در جزایر مجنون در عملیات خیبر به شهادت رسید.

مادر شهیدان «یار علی» به فرزندان شهیدش پیوست

مادر شهیدان گرانقدر «سیاوش و نعمت‌الله یارعلی» از استان خوزستان دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

شهید «سیاوش یارعلی» سال ۱۳۳۷، در شهرستان اهواز به دنیا آمد و سال ۱۳۶۶ در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به پاها شهید شد.
شهید «نعمت‌الله یارعلی» سال ۱۳۴۳ در شهرستان اهواز به دنیا آمد و سال ۱۳۶۳ در شلمچه شرق دجله در عملیات بدر بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha