هزار و ۲۵۰ دوز  واکسن به کادر درمان استان قزوین تزریق شده است

قزوین-ایرنا- سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: تاکنون ۳ هزار و ۶۹۵ دوز واکسن این استان دریافت کرده است که از این تعداد، یکهزار و ۲۵۰ دوز آن به کادر درمان تزریق شده است.

به گزارش ایرنا، جلال رحمانی روز سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: برای مهار کرونای جهش یافته سگز آباد، از ۲۷۰ نفر نمونه گیری و ۲۲ مورد کرونایی شناسایی شد.

وی با اشاره به اینکه، تعداد مبتلایان در سگزآباد زیاد است؛ افزود: با توجه به اینکه جمعیت این شهر، بالغ بر هشت هزار نفر و قرنطینه آن سخت می باشد، لازم است؛ خود شهروندان در مهار کرونا جهش یافته، دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

رحمانی اظهار داشت: کلیه مغازه ها و واحدهای تجاری فعال در بویین زهرا، تنها در صورتی می توانند، فعالیت داشته باشند، که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند. هر واحدی که نسبت به رعایت دستورالعمل های ابلاغی کوتاهی کند، تا آخر فروردین ماه، پلمپ خواهد شد.

وی ادامه داد: شهرستان های بویین زهرا و تاکستان به علت شیوع ویروس کرونا جهش یافته، وضعیت مطلوبی ندارند و عدم رعایت مردم نسبت به اجرای پروتکل های بهداشتی باعث شده تا قزوین از استان تهران در این زمینه پیشی بگیرد.

رحمانی افزود: علی رقم توصیه ها، در خصوص کاهش تجمعات، متاسفانه هر روز به یک دلیل شاهد تجمع در سطح استان هستیم. صف های خرید مرغ یکی از عاملان انتقال بیمار کرونا هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha