۲۵درصد دانشجویان غیرایرانی با رعایت موارد بهداشتی درکشور تحصیل می‌کنند

تهران- ایرنا- سرپرست دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان از بازگشت ۲۵ درصد دانشجویان غیر ایرانی به کشور برای گذراندن دروس عملی و پروژه‌ها خبر داد که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خوابگاه‌ها اسکان یافته‌اند.

افشین آخوند زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا درباره حضور دانشجویان غیرایرانی در داخل کشور، افزود: حدود ۲۵ درصد از دانشجویان غیرایرانی شاغل به تحصیل که در ایام کرونا به کشور خود رفته بودند، برای انجام پروژه های عملی، پایان نامه ها و رساله به کشور بازگشته اند و دانشگاه ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، خوابگاه در اختیار آنها قرار داده است.

وی با بیان اینکه بیشتر این دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند، افزود: این دانشجویان با شماره پاسپورت خود سیم کارت به نام خودشان دریافت کردند و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به آنها اینترنت رایگان ارایه داد.

آخوندزاده تاکید کرد: دانشجویان غیرایرانی که باید دروس تئوری خود را به صورت مجازی بگذرانند بر اساس پایش های به عمل آمده توسط دانشگاه ها، در کشور خودشان مانند دانشجویان ایرانی از طریق سیستم های مجازی به این امر مبادرت می ورزند.

سرپرست دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان همچنین با اشاره به افزایش پذیرش دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه های داخل، گفت: با وجود شیوع کرونا، پذیرش دانشجویان غیرایرانی نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است و عمده این دانشجویان از کشور عراق هستند.

آخوندزاده با بیان اینکه سیاست وزارت علوم مبنی بر کاهش پذیرش دانشجوی غیرایرانی بورسیه و افزایش دانشجویان شهریه پرداز است، خاطرنشان کرد: هم اکنون ۵۷ هزار دانشجوی غیرایرانی در کشور  در رشته های مختلف از فنی مهندسی تا علوم انسانی شاغل به تحصیل هستند.

وی درباره گذراندن دروس عملی دانشجویان غیرایرانی، گفت: برای گذراندن دروس عملی دانشجویان غیرایرانی، همانند دانشجویان ایرانی منتظر تصمیم گیری های ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha