تعزیرات حکومتی زنجان متخلفان را ۱۶۴میلیارد تومان جریمه کرد

زنجان- ایرنا - سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون پنج هزارو ۶۵۴ فقره پرونده به تعزیرات حکومتی استان واصل شده که تعداد پنج هزار و ۵۶۶ فقره مورد رسیدگی و حکم صادر شده ۸۸ فقره نیز باقمیانده ومیزان حکم محکومیت صادره حدود ۱۶۴ میلیارد تومان بوده است.

رضا مظفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه عامه مردم و حتی برخی از مسوولان استانی شرح وظایف سازمان تعزیرات حکومتی را  بادستگاههای نظارتی اشتباه می گیرند، افزود: سازمان تعزیرات حکومتی یک مرجع رسیدگی کننده به پرونده های تعزیراتی و نه مرجع بازرسی و نظارتی است.

وی اضافه کرد: اینکه گفته می شود، تعزیرات کجاست، در بازار حضور ندارد و در واقع کاری انجام نمی دهد، صحیح نیست، چرا که این سازمان با توجه به وظیفه ذاتی صلاحیت رسیدگی به پرونده ها دارد.

 این مسوول، با بیان اینکه تعزیرات استان نیز بر حسب وظیفه ذاتی و شرعی و بنا بر دستور ریاست سازمان و استانی اقدامات فراتر از این مهم را انجام می دهد ادامه داد: با استناد به ماده ۱۹ قانون آیین نامه تعزیرات حکومتی اعلام شده که یک شعبه سیار در راستای حمایت از تعزیرات- قضایی در مواقعی که بازرسان دستگاههای نظارتی به صدور دستور قضایی احتیاج دارند، این مهم قابل انجام است.

وی اظهار داشت: با توجه به شریط اقتصادی خاص کشور تعزیرات حکومتی استان نیز با همراهی دستگاههای نظارتی و امنیتی،۲۰ کشیک را فعال کرده و حتی شعبه ای مخصوص به این خصوص اختصاص داده شده است.

  سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی استان زنجان ادامه داد: ۲۰ کشیک یاد شده به استانداری اعلام شده و از ۱۵ اسفند امسال نیز کشیک سیار همراه دستگاههای نظارتی بصورت صبح و بعد از ظهر تا ۲۰ فرودین ۱۴۰۰ به رغم کمبود نیرو فعالیت خواهند کرد.

وی اضافه کر:حدود ۱۵۳ نفر چارت سازمانی تعزیرات حکومتی زنجان را شامل می شود اما در عمل ۴۳ نفر نیرو در حال فعالیت  هستند، بطوی که در هر شعبه یک فرد سه پست سازمانی را یکجا انجام می دهد.

مظفری با بیان اینکه با شیوع کرونا به ویژه  از ابتدای سال جاری تعزیرات حکومتی همراه با دستگاههای نظارتی استان نسبت به کشف اقلام بهداشتی این بیماری اقدام کرده است، افزود: بر این اساس شعبه ویژه رسیدگی به پرونده های احتکار در استان تشکیل شده و در واقع خارج از نوبت، بلافاصله دستور رسیدگی صادر می شود.

  سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی استان زنجان ادامه داد: در برخی مواقع پیش می آید رییس شعبه ای در اداره نیست، چون دستگاههای متولی در صورت درخواست نسبت به اعزام فرد مبادرت می شود و این یک وظیفه شرعی است.

به گفته این مسوول، مدت زمان رسیدگی به پرونده کالا و خدمات استان کمتر از ۱۰ روز و پرونده های ویژه بهداشتی نیز کمتر از چهار روز است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha