جانشین فرمانده انتظامی کردستان: مردم از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند

سنندج - ایرنا - جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: با توجه به شرایط حساس کشور و به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا از مردم می‌خواهیم که از سفرهای غیرضرروی پرهیز کنند و به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا احترام بگذارند.

 سردار رسول برزویی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در هر صورت در این ایام نیز چون گذشته تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا در اجرای محدودیت های ترافیکی و تردد ها هستیم و از مردم انتظار همکاری حداکثری داریم.

وی به طرح نوروزی پلیس و اقدامات انتظامی استان کردستان اشاره کرد و افزود: همه ساله و در آستانه تعطیلات سال نو، طرح ویژه نوروزی پلیس با هدف تامین امنیت و آرامش شهروندان و فراهم کردن محیطی امن برای مردم در دستور کار قرار دارد و امسال نیز باوجود تاکیدات و توصیه های ستاد مقابله با کرونا مبنی برتوجه به توصیه های بهداشتی در راستای عدم مسافرت شهروندان، این طرح در دستور کار قرار دارد.

سردار برزویی اضافه کرد: طرح نوروزی امسال با شعار امنیت و سلامت، نشاط بهاری از ۲۸ اسفند ماه با بکار گیری توان عملیاتی و انسانی انتظامی استان آغاز خواهد شد و تا ۱۴ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه دغدغه پلیس تامین امنیت و آرامش مردم است یادآور شد: کسانی که به هر نحو بخواهند امنیت و آرامش شهروندان را در شب چهارشنبه آخر سال  یا شب عید برهم بزنند با برخورد قاطع پلیس مواجهه خواهند شد.

سردار برزویی اظهار داشت: در چهارشنبه آخر سال و شب عید و برای اجرای طرح نوروزی پلیس نیاز به همکاری و مشارکت همه سازمان ها و نهادها مرتبط در راستای فراهم کردن محیطی امن توام با آرامش برای شهروندان وجود دارد.

جانشین فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه  مهمترین دغدغه پلیس تامین امنیت و آرامش مردم است به اقدامات انتظامی و پیشگیرانه در راستای مدیریت حوادث چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و افزود : نیروی انتظامی به‌عنوان سازمان اجتماع محور تلاش می کند با جلب مشارکت مردم و افزایش همکاری و همدلی نهادها قدم‌های موثری در راستای پیشگیری از وقایع ناگوار و آسیب‌ها بردارد.

وی گفت:  شادی معقول و منطقی در سایه رعایت قانون محقق می‌شود از این رو پلیس به هیچ وجه مخالف شادی و نشاط مردم نیست و تنها در نظر دارد بر حسب وظیفه ذاتی خود از حوادث ناشی از شادمانی کاذب و حرکات خطرآفرین پیشگیری کند.

جانشین فرمانده انتظامی کردستان تاکید کرد: اگرچه اقدامات پیشگیرانه و فرهنگ‌سازی در خصوص عاری کردن چهاشنبه آخر سال از هرگونه آسیب و خطر برای اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان از اولویت های پلیس استان است، اما چنانچه معدود افراد هنجارشکن در این ایام قصد بر هم زدن امنیت و آرامش جامعه را داشته باشند با اقدامات قاطع و قانونی پلیس مواجه خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha