«شیرجه بزرگ» راهی جشنواره فنتسپوآ برزیل شد

تهران- ایرنا- فیلم سینمایی «شیرجه بزرگ» به کارگردانی «کریم لک‌زاده» و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی، در اولین حضور جهانی خود راهی جشنواره بین المللی فنتسپوآ برزیل شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، فیلم سینمایی شیرجه بزرگ به کارگردانی کریم لک‌زاده و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی، به بخش مسابقه بین‌الملل هفدهمین دوره جشنواره بین المللی فنتسپوآ راه یافت.

این جشنواره سالانه در شهر پورتو آلگرا کشور برزیل در جنوب آمریکا برگزار می شود و به نمایش فیلم‌های فانتزی اختصاص دارد.  امسال نیز همچون سال گذشته به دلیل شرایط کرونا و برگزاری جشنواره ها به صورت آنلاین، این جشنواره نیز از تاریخ ۹ تا ۱۸ آوریل (۲۰ تا ۲۹ فروردین ۱۴۰۰) به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

در این جشنواره برزیلی، بیش از ۱۰۰ فیلم کوتاه و ۵۰ فیلم بلند از ۳۵ کشور به نمایش درخواهد آمد. این رویداد هنری به دلیل اهمیت و محبوبیت به لحاظ ژانر و موضوع در جهان و امریکای لاتین، امسال میزبان ۲۵ فیلم است که نخستین حضورجهانی خود را در این فستیوال تجربه خواهند کرد. 

سومین اثر بلند کریم لک‌زاده متاثر از شرایط کرونا، در آبان‌ماه سال جاری به پایان مراحل فنی رسید. شیرجه بزرگ روایت‌گر قصه مَرد و مریم است که برای یافتن گمشده شان همراه با سه جامانده از یک گروه سیرک، وارد سفری پر ماجرا در جاده ها می شوند.

در این فیلم سینمایی هنرمندانی چون سونیا سنجری، پگاه آهنگرانی، پدرام شریفی، ساسان کاوه، حامد نجابت، علی سعدی،محمد رضاپور مقدم،زهرا ابراهیمی، اصلان شاه ابراهیمی، میثم دامن زه، بهزاد دورانی و نوشین کریمی به ایفای نقش می پردازند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha