پروژه‌های شهر بیرجند نشان از تلاش مدیریت شهری دارد

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: پروژه‌های مختلفی که در مرکز استان به بهره‌برداری می‌رسد نشان از تلاش‌های مجموعه مدیریت شهری دارد.

حمید ملانوری روز سه‌شنبه در آیین افتتاح پارکینگ طبقاتی حکیم نزاری بیرجند و دیوار یخدان خیابان محلاتی افزود: مجموعه مدیریت شهری یک مثلث است که یک ضلع آن شهروندان، یک ضلع شورای اسلامی شهر به عنوان منتخبین مردم و یک ضلع شهرداری و کارکنان این مجموعه هستند.

وی گفت: این سه مجموعه دست در دست هم اتفاقات خوبی را رقم می‌زنند لذا نتیجه کار باید این باشد که مردم با استفاده از امکانات مورد نیاز از زندگی شهری لذت ببرند و نیازهای مردم برآورده شود.

استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: برنامه‌ریزی و مدیریت شهری در بیرجند با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهر که دارای بافت‌های تاریخی و محلات مختلف قدیم و جدید و پراکندگی است، مقداری با مشکلات مواجه است و برنامه‌ریزی خاصی لازم دارد.

وی افزود: اینکه با تلاش مجموعه مدیریت شهری بودجه شهرداری بیرجند ۴۰۰ درصد افزایش یافته، قابل تقدیر است.

ملانوری به آخرین روز نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: درخواست داریم افرادی که در خود توانایی، تخصص و انگیزه لازم را می‌بینند حتما به عنوان داوطلب در ساعات باقیمانده ثبت‌نام کنند.

وی اظهار داشت: از برکات نظام جمهوری اسلامی است که در حوزه سپردن مدیریت اجرایی کشور به مردم و موضوع شایسته‌سالاری، مردم‌سالاری دینی، انتخابات و تعیین سرنوشت مردم توسط خودشان با یک اقدام قانونی مدیریت شهرها و روستاها به مردم سپرده شده است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در روزهای ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر قرار داریم و همانطور که انتخابات شورای اسلامی شهر در دوره‌های مختلف برگزار شد در انتخابات کنونی نیز افراد باانگیزه و توانا برای خدمت به مردم ورود پیدا کنند.

وی افزود: در کشور ما براساس قانون و با شکل‌گیری شوراهای اسلامی شهر و روستا، نقش مردم در مدیریت شهری و روستا بسیار پررنگ دیده شده و لازم است مردم از این حق قانونی خود استفاده کنند.

ملانوری گفت: استان خراسان جنوبی از جمله شهر بیرجند به عنوان مرکز استان دارای ظرفیت‌های بسیار بزرگی است که در کنار آن نیازهای بزرگی هم وجود دارد و انجام آن از عهده مدیران لایق، کارشناسان، مردم خوب و استعدادهای خوبی که در استان وجود دارد بر می‌آید تا در آینده بتوان استان را به سمتی برد که بتواند در آینده نزدیک توسعه یابد و مردم از امکانات و رفاه بیشتر و بهتر برخوردار باشند.

وی اظهار داشت: برای اینکه بخواهیم از محورهای توسعه‌ای مختلف در استان استفاده کرده و در این مسیر قدم برداریم یکسری زیرساخت‌هایی نیاز است.

استاندار خراسان جنوبی افزود: احداث پارکینگ طبقاتی در خیابان حکیم نزاری بیرجند به عنوان محلی برای کسب و کار، اقدامی اساسی، پایه‌ای و مهم در راستای مباحث توسعه‌ای است که در شهر قرار است اتفاق بیفتد و خوب است در قالب یک برنامه مشارکت شهروندان هم در این پروژه دیده شود.

پارکینگ طبقاتی خیابان حکیم نزاری بیرجند با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال و با ظرفیت ۱۰۰ خودرو در ۲ طبقه و پروژه بهسازی دیوار یخدان رحیم آباد خیابان محلاتی با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال با مساحت هزار و ۶۷۲ متر مربع امروز با حضور استاندار خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha