۱۷ واحد صنعتی راکد خراسان شمالی درسال گذشته به مدار تولید بازگشت

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: در سال جهش تولید ( ۹۹) ۱۷ واحد صنعتی غیرفعال و راکد در شهرک های صنعتی این استان به چرخه تولید برگشت.

سیاوش وحدت روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : براساس مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با گره گشایی از موانع پیشرو ، این واحدهای صنعتی موفق به از سر گیری فعالیت خود شدند که ضمن حفظ سرمایه گذاری حدود ۱۰۰ کارگر نیز به محل کارشان برگشتند.
وی اضافه کرد : آمار واحدهای صنعتی برگشت به کار و احیاء شده در سال جهش تولید (۹۹) نسبت به سال قبل از آن بیش از دو برابر افزایش یافت و برنامه اولویت دار شرکت شهرکهای صنعتی در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نیز برداشتن مشکلات پیشروی صنعت و تحرک بیشتر در این حوزه است.
جهش سه برابری تقاضا برای سرمایه گذاری صنعتی
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت : در سال گذشته ۳۰ واحد صنعتی در داخل شهرک های این استان با حجم سرمایه گذاری ۴۴۱ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و برای حدود ۳۴۰ نفر نیز ایجاد اشتغال شد.
وحدت اظهارداشت : علاوه بر آن در این مدت ۲۰۰ قرارداد جدید سرمایه گذاری صنعتی در داخل شهرک ها با  کارآفرینان منعقد شد و ۶۳ هکتار زمین صنعتی نیز برای اجرای طرح ها در اختیار این سرمایه گذاران قرار گرفت.
وی اضافه کرد : در مجموع در سال گذشته جهش تقاضا برای انعقاد قرارداد و دریافت زمین برای سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی این استان نسبت به سال قبل از آن حدود سه برابر رشد داشت به طوری که از ۶۲ قرارداد سال ۹۸  به حدود ۲۰۰ قرارداد در سال ۹۹ رسیده است.
این مسوول اظهارداشت : علاوه بر آن  واگذاری زمین به کارآفرینان  نیز در سال گذشته نسبت به سال ۹۸ رشد سه برابری را تجربه کرد به طوری که از ۱۷ هکتار سال ۹۸ به حدود ۲۰۰ هکتار در سال ۹۹ رسید.
وحدت بهره برداری از ۳۰ واحد تولیدی و صنعتی در داخل شهرک و نواحی صنعتی استان  با حجم سرمایه گذاری ۴۴۱ میلیارد ریال را از دیگر کارکردهای مثبت در سال جهش تولید بیان کرد که برای ۳۴۰ نفر ایجاد اشتغال شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی  خراسان شمالی  اجرای طرح آبرسانی به منطقه ویژه اقتصادی استان در بجنورد ، گاز و آبرسانی به ناحیه صنعتی راز و شهید محمدزاده گرمه و اجرای طرح های روشنایی در نواحی صنعتی گرمه، مانه و سملقان، شیران؛ شماره سه بجنورد و مهمانک را از طرح های مهم عمرانی در شهرک ها و نواحی صنعتی  اعلام کرد  و افزود : در مجموع ۳۵ قرارداد اجرای عملیات عمرانی در شهرک ها و نواجی صنعتی با اعتبار یک هزار میلیارد ریال در سال گذشته منعقد و در دست اجرا قرار گرفت.

وحدت تامین زمین برای چهار واحد صنعتی پیش قلعه؛ جرگلان؛ غلامان و صفی آباد را براساس مصوبه سفر رییس جمهوری به استان خراسان  را از دیگر کارکردهای مهم شرکهای صنعتی این استان در سال جهش تولید اعلام کرد.

خراسان شمالی ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی با ۲۸۷ واحد صنعتی فعال با سرمایه گذاری بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان دارد که افزون بر چهار هزار کارگر در این واحدهای صنعتی اشتغال دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =