سپاه پاسداران دست قدرتمند ولایت در دفاع از مظلومان است

کرج - ایرنا - فرمانده لشکر عملیاتی ۱۰ سیدالشهدا (ع) گفت: سپاه پاسداران به عنوان دست قدرتمند ولایت و رهبری و نظام جمهوری اسلامی از مظلومان دفاع می کند و این امر از منطق الهی، امام خمینی (ره) گرفته شده که ما شریک غم تمام مظلومان عالم هستیم.

سردار رستمعلی  رفیعی روز سه شنبه در آستانه سالروز ولادت با سعادت  حضرت امام حسین (ع) و روز  پاسدار در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تبریک اعیاد شعبانیه، افزود: سوم شعبان هر سال بهانه ای می شود تا از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مولود انقلاب اسلامی است، صحبت شود.

وی اظهار داشت: تعبیر مقام معظم رهبری در مورد علت این نامگذاری این است که افراد زیرک و باهوش افرادی هستند که خود را به بزرگان تَشَبُع می جویند و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان زیرکترین و باهوشترین افراد جامعه این زیرکی را به خرج دادند که خودشان را به بزرگ پاسدار عالم حضرت سیدالشهدا (ع) تشبع جستند و روز میلاد با سعادت آن حضرت به عنوان روز پاسدار نامگذاری شد.

وی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عمر گرانبهای خودش منشا خیر و برکات برای انقلاب بوده وآنچیزی که در قانون اساسی به عنوان ماموریت ذاتی سپاه تدوین شد و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به بیش از ۴۰ هزار شهید کادرش  آن را در صحنه عمل تحقق بخشید این بود که از دستاوردهای انقلاب اسلامی حفاظت شود.

رفیعی افزود: هم نویسندگان و هم تهیه کنندگان این اصل قانون اساسی و هم پاسدارانی که مجری این اصل بودند به این ظرافت توجه داشتند که پاسداران انقلاب اسلامی پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی را ماموریت اصلی خود می دانند که دقیقا منطبق بر اهداف و آرمان های انقلاب بود.

وی ادامه داد: دستاوردهای انقلاب مختص در مرزهای جغرافیایی قرار نگرفت و مختص به ماموریت و زمان خاصی در ایام شروع ناآرامی ها و درگیری ها که منتج به جنگ تحمیلی شد، نبود و سپاه درتمام صحنه هایی که نیاز به فداکاری و پیشگامی بود در آن صحنه ها حضور داشتند.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی به تعبیر مقام معظم رهبری دارای اهداف روشنی بود که این اهداف همچنان وجود دارد که هم در سخنرانی های مکرر ایشان در دیدار با فرماندهان سپاه و اقشار مردم و مردم کرمانشاه گفته شده و هم در سند افتخار آمیز بیانیه گام دوم به این اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره شده است.

پاسداران اولین مدافعان آرمان های انقلاب اسلامی هستند

فرمانده لشکر عملیاتی سیدالشهدا (ع) با بیان اینکه سپاه توانست آیا از دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع کند یا نه؟، گفت: انقلاب اسلامی به دنبال آرمان خواهی و اسلام خواهی ملت ایران شکل گرفت و پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان اولین مدافعان آرمان ها و اسلام پای کار آمدند که چه درحوادث روزهای اولیه شکل گیری انقلاب اسلامی و در ناآرامی های تهران، گنبد و خوزستان و یا به صورت مسلحانه در مرزهای غرب کشور در مبارزه با کومله و دمکرات، همه جا سپاه برای حفاظت از این باور حقیقی مردم درانقلاب اسلامی پای کار آمد.

وی افزود: هدف انقلاب اسلامی دفاع از استقلال کشور که دستاورد انقلاب است می باشد که استقلال جغرافیایی و استقلال معنوی جزو اهداف انقلاب بود.

وی خاطرنشان کرد: سپاه از همان روزهای آغازین تولدش تا امروز از تمام حیثیت مرزی جمهوری اسلامی ایران دفاع به تمام معنا کرده و حفظ تمامیت ارزی کشور در کنار ارتش قهرمان انقلابی مردم و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی و بسیج و سپاه محقق شد.

سپاه در حفظ تمامیت ارزی کشور نقش آفرین بوده است

رفیعی با بیان اینکه سپاه در حفظ تمامیت ارزی کشور نقش آفرین بوده، گفت: در حوزه های فکری و عقیدتی، حفاظت از استقلال فرهنگی کشور در تمام حوادث ۴۲ ساله گذشته انقلاب سپاه پرقدرت وجود داشته است، چه در حوزه قلم و چه در حوزه آثار مکتوب و هنری و دفاع از مبانی انقلاب در روزهای سخت و فتنه هایی که به این انقلاب گذشت، سپاه به عنوان میاندار حفظ این ارزش های فکری در صحنه وجود داشت.

وی افزود: مبارزه با استکبار جهانی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی بود تا پای استکبار و زیاده خواهی های استکبار را از کشور و حتی برد بلند انقلاب اسلامی در خارج از کشور کوتاه کرد.

وی تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این میان جزو اولین فرزندان و سربازان پا به رکاب بود که اوج و نقطه برجسته و مرتفعی که دیگر دست یافتنی نیست سرباز بزرگ ملت ایران «حاج قاسم سلیمانی» است که توانست در این میدان پای استکبار به خصوص آمریکایی ها را در غرب آسیا و در حوزه نفوذ استراتژی جمهوری اسلامی به غرب آسیا بشکند.

فرمانده لشکر عملیاتی سیدالشهدا (ع) اظهار داشت: سپاه پاسداران در شکستن هیمنه استکبار و در راس آن ها آمریکا کارآزموده بود و توانست این هنرنمایی خود را به رخ دنیا بکشد که دست برتر در شکستن دست استکبار جهانی بود.

وی یادآور شد: دفاع از مظلومین هدف و دستاورد انقلاب اسلامی بود که در کجا دفاع از مظلومان وجود دارد که سپاه در آن جا حضور نداشته باشد و نمونه این دفاع را می توان در دفاع از آسیب دیدگان در سیل، زلزله و سختی ها دید که اولین حضور در آن مناطق را سپاه دارد.

وی گفت: دفاع از مظلومانی که دل به انقلاب اسلامی در عالم بسته اند همچون ملت مظلوم فلسطین و لبنان و یمن و سوریه و عراق و همه مظلومان عالم که مورد حمایت و پشتیبانی سپاه است.

رفیعی افزود: انقلاب اسلامی دستاورد عظیمی به نام کرامت بخشی به انسان داشت به طوریکه شیعه، سنی و مسیحیت و تمام اقلیت ها در کشور تریبون دارند و سخنان خودشان و عقاید خودشان را به راحتی بیان می کنند.

وی اظهار داشت: در قانون جمهوری اصلی دیده شده که اقلیت ها در مجلس شورای اسلامی نمایندگانی داشته باشند و به زبان و قومیت شان رسمیت بخشید و احترام به اعتقادشان داشت و سپاه و انقلاب اسلامی از این دستاورد بزرگ ملت ایران حراست کرد.

وی ادامه داد: دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی توسعه علمی و اقتصادی کشور است که امروز توان موشکی جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نمونه ای از آن است و نانو و تکنولوژی و پهپاد و صنعت و پزشکی جزو دستاوردهای انقلاب اسلامی و سپاه از این دستاوردها دفاع و خود بخشی از خلق کننده این دستاوردها می باشد.

وی تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب زمینه ساز ظهور خواهند بود و روایت داریم در زمان ظهور مشکلات دردها و رنج ها از دوش مردم برداشته خواهد شد و امروز سپاه بازوان قدرتمند رهبر به دنبال این است که درد و رنج و غصه مردم ایران را کم کند تا این کشور در مهد باورهای دینی زمینه سازان ولایت حضرت ولی عصر (عج)  باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha