حضور مداحان در آیین‌های ختم و تجمعی در سرپل‌ذهاب ممنوع است

قصرشیرین- ایرنا- معاون شبکه بهداشت و درمان سرپل‌ذهاب گفت: حضور مداحان در آیین‌های ختم و تجمعی در این شهرستان ممنوع است و با خاطیانی که از این قانون سرپیچی کنند، برخورد می‌شود.

دکتر «محسن مرادی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ممنوعیت بر اساس تصیم ستاد ملی مبارزه با کرونا برای مقابله با این ویروس منحوس اخذ شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به شیوع موج چهارم ویروس کرونا و لزوم رعایت دقیق و کامل دستورالعمل های بهداشتی و در راستای اجرای مصوبه های شانزدهمین جلسه پدافند غیرعامل سرپل ذهاب مداحان تا اطلاع ثانوی از حضور در مراسمات تشییع، تدفین و خاکسپاری و اجرای مداحی باید خودداری کنند.

معاون شبکه بهداشت و درمان سرپل‌ذهاب گفت: در چند روز گذشته به تعدادی از مداحان که در مراسمات برگزار شده، حضور یافته توسط دبیرخانه ستاد کرونا تذکرات لازم داده شده و در صورت تکرار،  افراد خاطی  به مراجع قضایی معرفی می شوند.

دکتر مرادی اضافه کرد: با توجه به مشاهده ویروس کرونای انگلیسی در سرپل ذهاب نیاز است که مردم با جدیت بیشتری دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی گفت: همه شهروندان در استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و پایبندی و اجرای دستورالعمل های بهداشتی باید اهتمام لازم را داشته باشند و به سلامتی خود و دیگران اهمیت بدهند.

دکتر مرادی از مردم شهرستان سرپل ذهاب خواست در صورت مشاهده هرگونه علایم بیماری کویید خود را در منزل قرنطینه کرده و از طریق سامانه تلفنی ۴۰۳۰ و یا درگاه اینترنتی salamat.gov.ir به همکاران ما در شبکه بهداشت اطلاع دهند تا اقدام های  لازم را برای آن ها انجام دهند.

وی همچنین از مردم خواست جهت حفظ سلامت خود از حضور در تجمعات خودداری کنند.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰هزار تن جمعیت دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha