۲۶ اسفند ۱۳۹۹، ۱۱:۱۲
کد خبرنگار: 3118
کد خبر: 84265704
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح تشدید نظارت بر واحدهای صنفی اصفهان تا پایان نوروز ادامه دارد

اصفهان- ایرنا- مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان گفت: طرح تشدید نظارت و بازرسی بر صنوف این منطقه تا پایان ایام نوروز ۱۴۰۰ ادامه دارد.

جواد محمدی فشارکی  روز سه شنبه در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به تمهیدات  پیش بینی شده برای نظارت و بازرسی  از صنوف برای ممانعت از گران فروشی اظهار داشت: در شهرستان اصفهان ۱۲۰ هزار واحد صنفی وجود دارد که طبق برنامه ای که به صورت دفترچه برای بازرسان تهیه شده است از قبل تا پایان نوروز در چهار مرحله صنوف دسته بندی شده اند و طبق آن سرکشی و بازرسی ها صورت می‌گیرد.

وی افزود: طرح تشدید و نظارت و بازرسی از کالاهای ضروری و مایحتاج مردمی از ۲۰ بهمن آغاز شده است و  آخر تعطیلات نوروز سال آتی ادامه داد.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان گفت: در مجموعه مدیریت بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان فقط ۸۷ نفر بازرس  وظیفه نظارت بر ۱۲۰ هزار واحد صنفی را بر عهده دارند.

وی تصریح کرد: ۵۰ هزار و ۳۵۵ بازرسی از ۲۰ بهمن ماه تا ۲۲ اسفند ماه جاری داشتیم که ۷۹۱ پرونده در همین راستا به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

محمدی فشارکی در پاسخ به اینکه تشکیل پرونده تعزیراتی  چه میزان در کاهش تخلفات تاثیرگذار است، گفت: عوامل مختلفی در این گونه مسائل دخیل هستند اما تشکیل پرونده تعزیراتی و احکام تعزیرات پیش گیرنده تخلفات نیست و علت آن هم نقص برخی قوانین وضع شده و ضعف قانونگذار است که نمایندگان مجلس باید نسبت به تغییر آنها اقدام کنند.

وی با بیان اینکه ۱۱ دایره رسیدگی در نظارت و بازرسی وجود دارد، گفت: هم اینک دایره قاچاق و احتکار قوانین بازدارنده خوبی دارد و اعمال قانون تخلفات کمتری را رقم می‌زند چنانچه در ماه‌های گذشته سالجاری ۱۰۵ میلیارد تومان ارزش کشفیات قاچاق داشته ایم.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون ۳۵۰ هزار و ۳۰۰ مورد بازرسی و ۶ هزار و ۷۹۰ پرونده تعزیرات تشکیل داده ایم که ارزش ریالی پرونده  ۱۵۳میلیارد تومان بوده است اما اگر مجدد به همین واحدهای جریمه شده سرکشی کنیم شاهد تخلفاتی چه بسا بیشتر خواهیم بود که همین امر نشان دهنده کافی نبودن قوانین بازدارنده است.

حدود ۲۲۰ هزار واحد صنفی با پروانه کسب در استان اصفهان فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha