تجلیل جامعه پزشکی از ایرانسل برای حمایت مدافعان سلامت

همزمان با یک سالگی شیوع ویروس کرونا در ایران، طی مراسمی، از اهتمام ویژه ایرانسل به همراهی و حمایت مدافعان سلامت در راستای مسؤولیت اجتماعی، قدردانی و لوح‌ویژه‌ای از سوی وزیر بهداشت و رئیس کل سازمان نظام پزشکی به مدیر عامل ایرانسل اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این مراسم با عنوان «اختتامیۀ رویداد کرونا روایت و تجلیل از حامیان مدافعان سلامت»، صبح روز دوشنبه ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۹، با حضور  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، محمدرضا ظفرقندی رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی، پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران، ایرج حریرچی معاون کل و علیرضا رئیسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امیر سرتیپ ابراهیم گلفام دبیر قرارگاه مبارزه با کرونای ستاد کل نیروهای مسلح و شماری از مدیران، پیشکسوتان و فعالان عرصه سلامت و رسانه از جمله عادل فردوسی‌پور در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد.

این رویداد، با لبیک به دعوت مقام معظم رهبری، با هدف ثبت و ضبط رویدادها و مجاهدت‌های دوران مبارزه با کرونا به زبان هنر، در دو بخش، شامل جشنواره «کرونا روایت یک سال همدلی و ایثار» و «ارتقای سلامت جامعه و مسؤولیت اجتماعی» توسط وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی برگزار شد که در بخش دوم، از ایرانسل به خاطر همراهی و حمایت از مدافعان سلامت و جامعه پزشکی، با اهدای لوح‌ویژه، تجلیل شد. در بخش کرونا روایت هم هشت هزار اثر در جنبه‌های مختلف هنری داوری شدند و از آثار برتر قدردانی شد. در این مراسم همچنین از کتاب «کرونا روایت» (در چندین مجلد) و کتاب «نبرد ناشناخته» رونمایی شد.

در لوح‌ ویژه اهدا شده به بیژن عباسی‌آرند مدیر عامل ایرانسل که به امضای سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و محمدرضا ظفرقندی رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی ایران رسیده، آمده است: «حماسه مدافعان سلامت محقق نمی‌شد اگر فرهنگ ایثار و همدلی در فرهنگ ملی-مذهبی ما جاری نبود. به‌عنوان نمایندۀ جامعۀ پزشکی ایران از همراهی و حمایت شما در یک سال اخیر قدردانی می‌کنیم و بر این باور هستیم که خدمات و همراهی شما در حوزۀ مسؤولیت اجتماعی، به‌ویژه سلامت ایرانیان، همچنان ادامه خواهد داشت.»

وزیر امور خارجه، طی سخنانی در این رویداد گفت: ویروس کرونا نشان داد که چقدر جهان به هم پیوسته است و در دنیای جهانی شده، نمی‌توانیم با فشار بر دیگران، برای خود آینده بسازیم.

ظریف ابراز امیدواری کرد: ان‌شاءالله با خرید و تولید واکسن، قرن جدید، با عبور موفقیت‌آمیز از دو ویروس مهلک تحریم و کرونا، قرن خوبی برای همه ما باشد.

همچنین رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور هدف از برگزاری این رویداد را زنده نگه داشتن یاد شهدای سلامت، ثبت لحظات ماندگار مبارزه با کرونا و قدردانی از حامیان و مدافعان نظام سلامت عنوان کرد.

شهردار تهران نیز در این رویداد، تاب‌آوری شهرها در برابر همه‌گیری بیماری کرونا را یک مقیاس مهم جهانی دانست و گفت که خوشبختانه، در تهران وضعیت آبرومندی داشتیم و ان‌شاءالله با انجام واکسیناسیون مناسب، این پرونده را به خوبی ببندیم.

معاون کل وزارت بهداشت نیز در این مراسم با بیان این که کرونا فقر ناشی از سلامت را تشدید کرده است و ما باید خیلی حواسمان به جیب مردم باشد، گفت: در برابر شهدای سلامت، سر تعظیم فرود می‌آوریم. از دست دادن حتی یک نفر هم تراژدی است.

پیش از این نیز ایرانسل در راستای مسؤولیت اجتماعی خود و برای تسهیل زندگی و آگاه‌سازی مشترکان درباره بیماری COVID-۱۹، اقداماتی برای آموزش آنلاین، ارائه اینترنت ثابت رایگان، کمک نقدی به مراکز درمانی و نهادهای مرتبط با پیشگیری و درمان کرونا در استان‌های مختلف، دورکاری حداکثری کارکنان، بسترسازی برای ایجاد جلسات برخی نهادها، سازمان‌ها و کسب و کارها (از جمله مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی)، رایگان کردن محتواهای ارائه شده در تلویزیون اینترنتی لنز، ارائه مکالمه رایگان به مدافعان سلامت، اهدای تبلت، سیم‌کارت و دیتای رایگان به دانش‌آموزان مناطق محروم، افزایش درگاه‌های پرداخت در اپلیکیشن ایرانسل من، تغییر اعلان‌های اطلاع رسان تماس‌های شبکه، ارائه اینترنت هدیه به معلمان دلسوز، و تغییر موقت نام شبکه را به نتیجه رسانده است.

https://irancell.ir/b/۲۸۵۱۱۲/b

 م. خ

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha