نخبگان برای حضور در انتخابات شوراهای اردکان ثبت‌نام کنند

یزد - ایرنا - سرپرست فرمانداری اردکان از جوانان و نخبگان شهرستان برای حضور در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهرها دعوت کرد و گفت: مهلت یک هفته ای قانونی ثبت‌نام داوطلبان امروز( سه شنبه ) ۲۶ اسفندماه پایان می یابد.

 مصطفی پوردهقان اردکان، روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شوراها به عنوان پارلمان های محلی، حلقه ارتباطی مردم و سایر ارکان و قواست، لازم است از تخصص نخبگان و افراد کارآمد در این حوزه بیشتر استفاده شود.

وی اضافه کرد: پیشرفت امور شهرها در سایه استفاده از نظر نخبگان و متخصصان ممکن می‌شود و توانمندان در حوزه‌های مختلف شهری باید در عرصه انتخابات اعلام حضور کنند.

سرپرست فرمانداری اردکان اظهار کرد: مشارکت در تعیین سرنوشت چهارساله شهرها در گرو اعلام آمادگی افراد متعهد و مسوولیت‌پذیر است تا با پشتوانه رأی مردمی بستر رشد شهرها را فراهم کنند.

رییس هیات  اجرایی انتخابات اردکان با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از ایده‌های نو و خلاق در مدیریت شهری، تأکید کرد: بیانیه گام دوم انقلاب، بر نقش‌آفرینی جوانان تأکید ویژه دارد.

وی از جوانان متخصص، تحصیل‌کرده و دارای ایده‌های نو برای برون‌رفت از مشکلات و مسایل شهری برای نام‌نویسی در مهلت قانونی باقی‌مانده دعوت کرد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان در سراسر کشور ،۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ در استان یزد برگزار می شود.

شهرستان ۱۰۵ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق، احمدآباد و اردکان است.

همچنین رییس ستاد انتخابات استان یزد دیروز ( دوشنبه گفته بود که ۱۴۶ نفر به صورت حضوری و همچنین از طریق فضای مجازی در انتخابات شوراهای اسلامی ثبت نام کردند.

به گزارش ایرنا، احمد ترحمی افزود:  علاقه‌مندان برای نامزدی این نهاد مردمی به فرمانداری و از طریق فضای مجازی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه تمدید مهلت ثبت‌نام در قانون پیش‌بینی نشد، ادامه داد: هرگونه خبر در خصوص مسایل انتخابات در مراحل مختلف در چارچوب مقررات و رسانه‌ها برای مردم و علاقه‌مندان اطلاع‌رسانی می‌شود .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد تصریح کرد: انتخابات شوراها  در ۲۴ شهر استان برگزار می‌شود که این امر در خرانق اردکان، مجومرد اشکذر و بخ و گاریزات تفت که جدیدا شهر شدند برای نخستین دوره برگزار می‌شود.

ترحمی بیان کرد: اعضای شوراهای اسلامی بر اساس جمعیت برای شهرهای اردکان، میبد و حمیدیا هفت عضو، شهر یزد ۱۱ عضو و بقیه شهرها پنج عضو دارند و تاکنون با همکاری هیات‌های اجرایی و نظارتی امور طبق مقررات انجام گرفته و ادامه دارد.
وی به اهمیت برگزاری انتخابات و نقش آن در اقتدار کشور در عرصه‌های داخلی و خارجی اشاره کرد و گفت: تنوع سلایق و ورود افراد مناسب و توانمند در انتخابات شوراهای اسلامی شهرها ضروری و مشارکت گسترده آحاد مردم در پای صندوق‌های اخذ رای مهم است .  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha