ایجاد اردوگاه‌های آموزشی و تفریحی در نقاط گردشگری ضروری است

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ایجاد اردوگاه‌های آموزشی، فرهنگی و تفریحی در نقاط گردشگری سیستان، تفتان و چابهار جهت‌ بهره‌مندی فرهنگیان از برنامه‌های تفریحی و رفاهی، ضروری است.

احمدعلی موهبتی شامگاه دوشنبه در آیین افتتاح همزمان هنرستان فنی و حرفه ای ابوذر و ۸۵ پروژه دیگر در قالب ۳۳۶ کلاس درس در سیستان و بلوچستان که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، اظهارداشت: اقدامات خوب و ارزنده ای در سه سال اخیر در راستای تحقق و توسعه عدالت آموزشی در سطوح مختلف دستگاه تعلیم و تربیت انجام شده که نشان از توجه دقیق، عمیق و نگاه عدالت محور مسوولین و خیران به این مهم دارد.

وی ادامه داد: اتمام پروژه ساخت بیمارستان فرهنگیان جهت رفاه حال این قشر و دریافت خدمات درمانی بهتر باید مورد توجه صندوق ذخیره فرهنگیان قرار گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان به لزوم ورود سازمان نوسازی مدارس به ساخت اردوگاه‌های آموزشی، فرهنگی و تفریحی در نقاط گردشگری اشاره کرد و گفت: علاوه بر ساخت مدارس، این استان به ایجاد اماکن و ابنیه فرهنگی و تفریحی نیز نیازمند است.

وی گفت: ۱۰ درصد مدارس کشور در سیستان و بلوچستان ساخته می‌شود و رکورد ساخت روزانه سه کلاس درس در این استان در نوع خود کم نظیر است.

موهبتی توسعه مشارکت‌ها در دستگاه‌ها و ارگان‌های گوناگون را یک ضرورت دانست و افزود: خیران از سال ۹۲ به بعد ۱۰ برابر مشارکت در ساخت و ساز داشته اند.

وی اظهارداشت: علاوه بر نهضت مدرسه سازی در حوزه خیران، در حوزه دولت نیز از سال ۹۶ تا ۹۹ رشد اعتبارات ۱۱ برابر شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha