۲ تصفیه‌خانه توسط رییس‌جمهوری در تهران بهره‌برداری شد

تهران-ایرنا- تصفیه‌خانه فاضلاب "فیروز بهرام" در غرب تهران در چهار فاز و فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب "پردیس" توسط حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری به صورت ویدئوکنفرانس امروز /بیست و ششم اسفند/ به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران (فیروز بهرام) یکی از بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه‌های فاضلاب کشور با ظرفیت متوسط ۵۲ هزار مترمکعب در شبانه‌روز است که امروز با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو و استاندار تهران در منطقه فیروز بهرام به دستور رییس جمهوری افتتاح شد.

این تصفیه خانه از سال ۹۶ در چهار مدول و تونل انتقال فاضلاب آن از سال ۹۳ به طول ۱۲ کیلومتربه قطر سه متر به روش مکانیزه از ۳۰ متری جی شروع شد و به سمت بلوار معلم، بزرگراه آزادگان و در نهایت به اراضی روستای فیروز بهرام به تصفیه خانه می‌رسد.

همچنین، استفاده از فناوری‌ها و استانداردهای روز دنیا در بخش بیولوژیک و گندزدایی، قابلیت تولید پساب با بهترین استاندارد زیست‌محیطی، تولید لجن با کلاس استاندارد جهانی و تولید حدود شش مگاوات برق با قابلیت تزریق به شبکه سراسری کشور از جمله ویژگی های این تصفیه خانه است.

با بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت غرب پایتخت شامل بخش­ هایی از مناطق یک، ۲، ۳، ۵، ۶، ۱۰، ۱۱، ۱۷، ۱۸، ۲۱، ۲۲ و کل منطقه ۹ شهرداری تهران زیر پوشش خدمات جمع‌آوری و انتقال بهداشتی فاضلاب قرار می‌گیرند.

این تصفیه‌خانه با فرایند لجن فعال پیشرفته و قابلیت حذف ازت و فسفر (فرآیند A۲O) طراحی شده و پساب تولیدی آن با کیفیتی بالاتر از حد استاندارد برای تزریق به سفره‌های آب زیرزمینی، استفاده در شهرک‌های صنعتی غیر غذایی و آبیاری فضای سبز برنامه‌ریزی شده است.

همچنین پروژه «تصفیه خانه فاضلاب پردیس» در استان تهران با ظرفیت ۲۴ هزار مترمکعب در روز با مساحتی بالغ بر ۱۲ هکتار، اجرای خط انتقال فاضلاب ۱۱ کیلومتر و برای جمعیت ۲۵۰ هزار نفر تا افق طرح احداث پیش‌بینی شده که با اعتبار ۱۷۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.

فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب پردیس نیز با ظرفیت ٢۴هزار مترمکعب در شبانه‌روز و با اعتباری حدود ۱۷۵ میلیارد تومان برای جمعیتی معادل ١٢۵ هزار نفر طراحی و بر اساس افق طرح سال ۱۴۲۰ برای جمعیت ۵۳۸ هزار نفری پیش بینی شده است.

به گزارش ایرنا، دومین مرحله افتتاح طرح‌های مهم صنعت آب و برق در قالب پویش هر هفته #الف_ب_ایران فعالیت خود را از فروردین‌ماه امسال آغاز کرد.

۶ پروژه بزرگ و ملی صنعت آب و برق با اعتبار ۱۴ هزار و ۱۸۶ میلیارد تومان در چهار استان کشور با حضور ویدیوکنفرانسی رییس جمهوری در چهل و پنجمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران امروز به بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha