استاندار سمنان: دلسوزان انقلاب طرفدار مشارکت سیاسی در انتخابات هستند

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان با اشاره به اهمیت حضور مردم پای صندوق‌های رای گفت: آنان که به مبانی انقلاب اعتقادی ندارند به دنبال کاهش مشارکت سیاسی هستند و دلسوزان به دنبال حضور گسترده مردم هستند.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر شامگاه دوشنبه در آیین جشن اعیاد شعبانیه و ولادت با سعادت امام حسین(ع) و روز پاسدار، حضرت عباس(ع) و روز جانباز و حضرت سجاد(ع) افزود: صندوق های اخذ رای در انتخابات محلی برای اعمال نظر و سلیقه مردم است و می توان گفت نماد واقعی مردم سالاری است.

وی ادامه داد: باید شرایطی فراهم شود تا تمامی مردم از اقشار سلیقه های مختلف، از این حق خود که جزئی از قانون اساسی کشور است، استفاده کنند و مردم سالاری بیش از پیش جلوه پیدا کند.

استاندار سمنان بیان کرد: قطعا افرادی در این میان با انگیزه سیاسی به دنبال کاهش مشارکت مردم در انتخابات هستند و برخی نیز با توجه به اینکه به مبانی انقلاب اعتقادی ندارند به دنبال کاهش مشارکت سیاسی هستند که باید در این زمینه هوشیارانه عمل کنیم.

وی گفت: قهرکردن مردم با صندوق های رای، هیچ مشکلی از کشور را حل نمی‌کند، بلکه فرصتی مهم است تا با آزمون و خطا، از آن استفاده کرده و افرادی که می توانند به مردم خدمت کنند انتخاب شوند.

آشناگر اضافه کرد: هر میزان مشارکت مردم در امر انتخابات افزایش یابد، انسجام، یکپارچگی و تعلق خاطر مردم به کشور افزایش یافته و درصد خطا کمتر خواهد شد، پس ضرورت دارد تا با اقدامات لازم برای افزایش مشارکت سیاسی مردم گام برداشته شود.

وی گفت: باید به سمتی گام برداریم تا شرایطی سالم و امن را برای مردم فراهم کنیم تا بتوانند در انتخابات شرکت کرده و مردم فرد اصلح را از نظر خود بر اساس برنامه های ارائه شده انتخاب کنند چرا که این مهم نمونه بی نظیر مردم سالاری است.

آشناگر گفت: در سال ۹۹ به واسطه تحریم ها و فشار اقتصادی شدید، در معیشت مردم مشکلاتی ایجاد شد و همچنین کرونا نیز دیگر مساله ای بود که علاوه بر ایران، تمام دنیا را فرا گرفت و شرایط زندگی را سخت کرد. 

وی تاکید کرد: در این برهه بسیاری از متخصصین، هنرمندان و دولتمردان و علوم پزشکی جانشان را فدای مردم کردند و با وجود این مشکلات، جلوه های همراهی، همدلی و همبستگی مردم نیز در سال ۹۹، بسیار چشم نواز و پرشکوه بود.

استاندار سمنان گفت: این همدلی و حضور به گونه ای بود که در بحث مقابله با کرونا همراهی خوبی در بین مردم و مسئولان شکل گرفت تا امروز شاهد به ثبات رسیدن وضعیت باشیم و سال آینده با تکمیل واکسیناسیون این بیماری در کشور ریشه کن شود. 

وی گفت: ملت در سال ۹۹ در مقابل دسیسه های آمریکا مقاومت کرد. 

استاندار سمنان بیان کرد: زمستان با تمام سختی ها گذشت و در بهار، با هزاران امید برای شکوفایی کشور با استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های بسیار خوب، در جهت رفاه و شکوفایی اقتصادی گام برمی‌داریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =